Dijital teknolojiler bizi sosyal çöküşe mi sürüklüyor?

SHERPA Blog, Brand Week İstanbul Efsaneleri’nin üçüncü bölümünde, UCLA’in Bilgi Teknolojileri ve Tasarım/Medya Sanatları bölümü öğretim üyesi Prof. Ramesh Srinivasan’ı ağırlıyor. Digital Cultures Lab’in de kurucusu olan Srinivasan, dünyanın çeşitli bölgelerinde teknoloji, politika ve toplumlar arasındaki ilişkiler üzerine araştırmalar yapan bir bilim insanı.

Prof. Ramesh Srinivasan, NYU Press tarafından yayımlanan Whose Global Village? Rethinking How Technology Impacts Our World (Kimin Dijital Köyü? Teknolojinin Dünyamızı Nasıl Etkilediği Üzerine Düşünceler) ve Polity Press tarafından yayımlanan After the Internet (İnternetten Sonra) adlı iki kitabın da yazarı. Söyleşimizde, yeni teknolojilerin ve internetin gerçekliğimizi nasıl şekillendirdiğinden ve her gün hayatımızda olan algoritmaların kültürel çeşitliliğe olan etkilerinden söz ettik.

Kimdir?

Ramesh Srinivasan | UCLA Öğretim Üyesi, Digital Cultures Lab Kurucusu

Srinivasan doktorasını Harvard Üniversitesi tasarım bölümünde, yüksek lisansını Massachussetts Institute of Technology medya sanatları ve bilimleri bölümünde, lisansını ise Stanford Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde yapmıştır. MIT’nin Cambridge ve Asya kıtasındaki çeşitli medya laboratuvarından eğitim bursları almıştır. Srinivasan aynı zamanda Harvard Üniversitesi Graduate School of Design’da yüksek lisans öğrencilerine görsel ve çevresel tasarım üzerine dersler vermektedir.

  • Fatih

    Teşekkürler.

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?