Dünyanın en iyi ücretli ve ücretsiz online eğitim platformları

Mesleki ve kişisel gelişimde online eğitimin yeri tartışılmaz. Kaliteli eğitimi, uygulamalı ve etkileşimli olarak sunmayı ve eğitimcilerle öğrencileri buluşturmayı amaçlayan ücretli ve ücretsiz online eğitim platformlarını listeledik.

1- Future Learn

Ücretli & Ücretsiz — Future Learn, dünyanın en iyi okulları ve kuruluşları tarafından Business & Management, Creative Arts & Media ve Tech & Coding gibi birçok kategoride hazırlanan ve uzman eğitmenler tarafından sunulan online kurslar ve eğitim programları sunuyor.

2- PluralSight

Ücretli  Software Development, IT Ops, Creative Professional, Data Professional, Architecture & Construction, Manufacturing & Design, Business Professional, Information & Cyber Security alanlarında içerikleriyle, takımının yetkinliklerini ve bilgi birikimini geliştirmek ve takip etmek isteyen işletmelere yönelik bir online öğrenim platformu.

3- Udemy

Ücretli  Başta tasarım, yazılım geliştirme, işletme ve kişisel gelişim olmak üzere 45 binden fazla kursa ev sahipliği yapıyor. Kurslara tüm cihazlardan ve zaman sınırlaması olmadan erişilebiliyor.

4- Coursera

Ücretli  Dünyanın en önemli üniversiteleri, şirketleri ve eğitim kurumları tarafından sunulan 4 ila 6 haftalık eğitimlerle yetkinliklerinizi geliştirebilir ve sertifika alabilirsiniz.

5- Interaction Design Foundation

Ücretli — SHERPA Blog olarak eğitim partneri olduğumuz Interaction Design Foundation başlangıç seviyesi, orta seviye ve yüksek seviye öğrencilere hitap eden sertifikalı kurslarıyla kullanıcı deneyimi (UX) alanında dünyanın her yerindeki tasarımcılar tarafından tercih edilen zengin bir kaynak.

6- Springboard

Ücretli — Springboard, kaliteli eğitimi herkes tarafından erişilebilir kılmaya yönelik yaklaşımıyla veri bilimi (data science) gibi yeni dünyaya ve yeni dünya ekonomisine odaklanan konularda uzmanlaşmaya yönelik eğitim programları sunuyor.

7- Skillshare

Ücretli & Ücretsiz — 2 milyondan fazla öğrencisi ve 17 bin sınıfı bulunan Skillshare, profesyonel bilgi ve yetkinlik uçurumlarını kapatarak kaliteli eğitimi herkese ulaştırma amacıyla uzmanları ve öğrencileri bir araya getiriyor.

8- Udacity

Ücretli & Ücretsiz — Google, AT&T, Facebook, Salesforce ve Cloudera gibi devlerle bir araya gelerek nano-derece (nano-degree) programları sunan Udacity, öğrencilerine online kurslar ve gerçek projelerle yeni yetkinlikler kazandırmayı amaçlıyor.

9- KhanAcademy

Ücretsiz — Bill and Melinda Gates Foundation ve Google gibi dünya devi kurucu ortaklar tarafından, her yaştan öğrenciye kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlama amacıyla hayata geçirilen Khan Academy destekçiler, gönüllüler ve bağışçıların katkılarıyla ücretsiz erişim imkanı sunuyor.

10- Codecademy

Ücretsiz  & Ücretli — Yazılım geliştirmeyi herkes için öğrenilebilir hale getirmeyi amaçlayan Codecademy, HTML & CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python, Angular JS ve React gibi birçok alanda etkileşimli dersler sunuyor.

11- edX

Ücretsiz — Massachusetts Institute of Technology ve Harvard University tarafından 2012 yılından kurulan ve UC Berkeley, University of Texas System, Australian National University, Boston University, Georgetown University, The RWTH Aachen University, Sorbonne, Delft University of Technology, Adelaide, University of British Columbia, University of Queensland ve University System of Maryland gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin sağladığı kurslara ücretsiz erişin.

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?