E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL

E-kitaplar

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında SHERPA Blog ve dünya çapındaki profesyoneller tarafından hazırlanan e-kitaplar.



Kullanıcı Deneyimi (UX) Türkiye Pazar Araştırması Raporu 2017

Kullanıcı Deneyimi (UX) Türkiye Pazar Araştırması Raporu 2017

Türkiye’deki şirketlerin %36’sı UX hizmetlerinin tamamını ya da bir kısmını dışarıdan alıyor.

SHERPA, Türkiye’nin önde gelen markalarının dijital ürün ve servisleri için deneyim tasarımı hizmeti sunan bir tasarım stüdyosu olmanın sorumluluğuyla kolları sıvadığı “Kullanıcı Deneyimi (UX) Türkiye Pazar Araştırması”nı tamamladı.

“Kullanıcı deneyimi Türkiye’de nasıl bir öneme ve konuma sahip?”, “Markaların ve işletmelerin kullanıcı deneyimi alanında ne gibi ihtiyaçları var ve bu ihtiyaçları nasıl karşılıyorlar?” gibi sorulardan hareketle geliştirdiğimiz araştırmanın sonuçları oldukça çarpıcı.

Raporu edinin →



sistem-icerisinde-aarrr-metrikleri-e-kitap

Sistem içerisinde AARRR! Metrikleri E-kitabı

Ürün/hizmetlerini hedef kitlelerine nasıl ulaştıracakları başlangıç aşamasındaki Start-up’ların en büyük problemlerinden birisidir. Hele ki var olduğunuz pazarın rekabet gücü yüksekse ve rakipleriniz çoktan kendi kitlerinini yaratmışsa… Ancak rüzgarı tersine çevirip, rakiplerinizin pazar payını ufak ufak kendi hanenize geçirmeniz elbette mümkün.

Müşteri yaşam döngüsünü oluştururken, optimize ederken, gelir kanallarınızın verimliliğini ölçerken, ürün/market uyumunu yakalamak için daha hızlı koşarken AARRR! metrikleri imdadınıza yetişecektir. Hazırladığımız bu e-kitap ile her bir metriği Acqusiation(Edinme)- Activation(Etkileşim)- Retention(Bağlılık)- Refferal(Tavsiye)- Revenue(Gelir) detaylıca inceleyip, başarılı örneklere yer verdik.
E-kitabı indir →



ux-efsaneleri-ebook

UX Efsaneleri E-kitabı

Yayınlanmaya başladığı günden itibaren büyük ilgi gören ve çok sayıda dile çevrilen UX Efsaneleri, yazarlarımız tarafından Türkçe’ye çevrilerek SHERPA BLOG’da periyodik olarak yayınlanmıştı. Okuyucularımızın bütün UX efsanelerini bir arada görebilmek için yarattıkları çözümleri öğrendiğimizde, hepsini bir e-kitapta kitap formatına uygun olarak derlemek ve okuyucularımızla paylaşmak istedik.
E-kitabı indir →



flowchart-design-ebook

Akış Şeması Tasarlamanın Altın Kuralları E-kitabı

Bu e-kitapla, hem bu akış şeması konseptini yakından tanıma fırsatı bulacak hem de iş akışınızı doğru ve etkin biçimde görselleştirme yollarını kavrayacaksınız. Akış şemalarının ne ifade ettiğini, akış şemalarında kullanılan sembollerin anlamlarını, kulvarların nasıl kullanıldığını, akış şeması çizerken dikkat etmeniz gereken noktaları, bu süreçte en sık yapılan hataları, yaygın olarak kullanılan akış şeması şablonlarını ve başarılı online akış şeması yaratım araçlarını bu e-kitapta okuma fırsatı bulacaksınız.
E-kitabı indir →



2016 Yılının En Çok Okunan 25 UX Makalesi E-kitabı

Yayın hayatına başladığından beri SHERPA takım üyeleri ve konuk yazarlar tarafından kaleme alınan 400’den fazla özgün makaleyle, bu alanda en sık ve en nitelikli Türkçe içerik üreten online bilgi kaynakları arasında yerini alan SHERPA Blog olarak, 2016’da en çok okunan makalelerini bir e-kitapta derledik.
E-kitabı indir →