E-Ticaret Eğitimleri

İnternetten alışverişin fiziksel mağazaları ciddi oranda bastırdığı günümüzde bir e-ticaret sitesi sahibi olmak bir yandan karlı, bir yandan da zorlayıcı ve rekabetçi bir hal aldı demek yanlış olmaz. Söz konusu e-ticaret olduğu zaman neyin doğru, neyin yanlış, neyin faydalı, neyin zararlı olduğunu kestirebilmek giderek daha güç bir hal alıyor. Rekabetin bu kadar yoğun ve keskin olduğu e-ticaret sektöründe ise artık, tabiri caizse, eğitim şart. SHERPA Blog’un işin uzmanları ile kafa kafaya vererek hazırladığı e-ticaret eğitimleri, büyük balığın küçük balığı yediği bu acımasız dünyada sadece ayakta kalmanıza vesile olmuyor, aynı zamanda kalabalığın arasından fark edilmenize de olanak tanıyor.

E-Ticaretin Günümüzdeki Önemi

E-ticaretin önemini ve büyüklüğünü vurgulamak için birkaç çarpıcı istatistiğe değinmek yeterli: ABD’de 2019’da yapılan alışverişlerin yüzde 76’sı, internet üzerinden yapılmış. Dünya çapında ise yapılan tüm alışverişlerin yüzde 16’sının online olarak yapıldığı vurgulanıyor. Yine ABD’de yapılan araştırmalara göre 2023 yılına kadar online alışveriş yapanların sayısının 300 milyona ulaşması bekleniyor. İstatistikler böylesine vurucu iken elbette e-ticaret dünyasında hayatta kalmak ve başarılı bir e-ticaret şirketi kurmak, emek, zaman ve para gerektiren, tam zamanlı bir işe dönüşüyor. E-ticaret siteleri sayısı milyonlarla ölçülürken kendi nişinde başarılı ve karlı bir websitesi sahibi olmanın yolu ise tecrübeli kaynaklardan e-ticaret eğitimi almaktan geçiyor. Stoktaki ürün yönetimi, depo operasyonları, e-ticaret site tasarımı, kusursuz kullanıcı deneyimi derken; bir e-ticaret başarısı yaratmak için tecrübeli kaynaklara danışmak elzem hale geliyor.

E-Ticaret Eğitimleri ile Gelen Başarı

“Ticaretin eğitimi olmaz” diyenlerin vakti maalesef geçti; e-ticaret dünyasında know-how ve tecrübenin yanında artık bilgi ve birikim de güç getiriyor. E-ticaret nasıl yapılır gibi soruların net ve açık cevaplar yok; uzman elinden gelen tecrübeler ve hatalardan ders alınarak elde edilen paha biçilemez deneyimler var. Söz konusu e-ticaret kursları olduğu zaman yalnızca teknik bilgilerin olduğu kurs içerikleri değil, aynı zamanda gerçek tecrübelere dayanarak hazırlanan, hem başarılı hem başarısız e-ticaret örneklerinin ele alındığı anlatılar öne çıkıyor. Eğer siz de bir e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız ve daha önce bu işi yapmış profesyonellerle iletişime geçmek istiyorsanız, SHERPA Blog’un e-ticaret eğitimlerinden ve kurslarından faydalanabilirsiniz.

SHERPA Blog E-Ticaret Eğitimleri ile Her Zaman Bir Adım Önde

SHERPA Blog e-ticaret eğitim havuzunda sadece e-ticaret uzmanları ile karşılaşmayacağınız kesin. E-ticaret sitenizin performansını daha iyi optimize etmenize yardımcı olan Google Analytics danışmanları, sitenize organik trafik getirecek SEO tekniklerini sunan arama motoru optimizasyonu profesyonelleri, bir şirket kurmanın getirdiği mali yükümlülükleri tanıtan mali müşavirler ve günün sonunda e-ticaret siteniz üzerinden daha fazla satış yapmanızı sağlayan e-com optimizasyon uzmanları, SHERPA Blog’un online e-ticaret eğitimi kataloğunda sizleri bekliyor. Siz de buradaki webinarlardan ve online video eğitimlerinden yararlanarak bin bir emek ve özveri ile kurmuş olduğunuz e-ticaret sitenizi daha karlı ve yüksek performanslı hale getirebilirsiniz.