Girişimcilik Eğitimleri

Bir yandan akla gelebilecek her alanda satış yapan e-ticaret siteleri, diğer yandan A’dan Z’ye her konu ile ilgili fikir beyan eden bloglar… Online dünyada böylesine yoğun ve yüklü bir iş potansiyeli varken, sayısı milyonlara ulaşan websiteleri arasından sıyrılmak ve kendini fark ettirmek bir hayli zor hale geliyor. Girişimcilik ruhu ile beslenen ve rekabetin çetin olduğu bu dünyada adından söz ettirmek isteyen girişimciler ise elini kuvvetlendirmek için girişimcilik eğitimlerine başvuruyor. SHERPA Blog, bu bağlamda girişimcilik sektöründeki en başarılı isimlerle ortak çalışmalar gerçekleştirerek genç girişimcilik alanında kendini kanıtlamak isteyenlere katkı sağlamayı amaçlıyor. SHERPA Blog girişimcilik eğitimi ve kursları kapsamında parlak fikirlerini hayata geçirmeyi umanlara yol gösteriyor.

Girişimcilik Nedir?

İyi kötü herhangi bir fikir ile ortaya çıkan herkesin kendisini girişimci olarak adlandırdığı günümüzün sert şartlarında gerçek girişimcilik örnekleri ile parlayabilen insan sayısı bir hayli az hale gelmiş durumda. Pekiyi gerçekten girişimcilik nedir ve geri dönüşü olan girişimcilik ne demektir, hiç düşündünüz mü? Girişimcilik, bir yandan kar amacı güderek alınan riskin sorumluluğunu üstüne almak, diğer yandan da alınan bu risk ile birlikte yolda karşılaşılan beklenmedik kör noktaları, engelleri ve keskin manevraları minimum hasarla atlatabilmek olarak özetlenebilir. Girişimci, maddi manevi tüm varlığını ortaya koyarak başarılı olacağına inandığı girişimcilik fikirlerini hayata geçirirken sorumluluğunu aldığı liderlik vasıflarını da yerine getirmekle yükümlüdür. Böylesine zorlu ve uzun soluklu bir süreçte ise ona yol gösterecek ve yardımcı olacak etmenlere ihtiyaç duyması çok doğaldır.

Girişimcilik Eğitimleri Neler Vaat Eder?

Söz konusu girişimcilik olduğu zaman net ve stabil bir eğitim sürecinden bahsetmek mümkün olmaz. Her sektörün kendi dinamikleri ve disiplinleri olduğu gibi, her girişimcinin kendi girişimi ile ilgili keskin beklentileri ve öngörüleri olabilir. İstatistiksel ve teknik olmaktan ziyade girişimcilik kursları, daha çok diğer girişimcilerin sıcak tecrübelerine ve kimisi tatlı, kimisi acı deneyimlerine dayanarak şekillenir. Asıl girişimcilik eğitimi ise zaten budur; ham, çiğ ve gerçekçi tecrübeler eşliğinde yapılan doğru ve yanlışların değerlendirilerek ele alınması ile ortaya çıkan bir ders alma sanatı. SHERPA Blog’un girişimcilik kursu kapsamında sunduğu webinar ve online eğitimler, bu yolda ilerlemek isteyen hevesli girişimcilere ışık tutmayı amaçlıyor.

SHERPA Blog Girişimcilik Webinarları & Online Girişimcilik Eğitimleri
Taze ve istekli bir girişimcinin girişimcilik hakkında bilgi edinebileceği en kıymetli kaynak, elbette bu alanda hatrı sayılır bir yol kat etmiş olan başka bir girişimcidir. Bu bağlamda benzersiz bir kaynak havuzu sunan SHERPA Blog girişimcilik eğitimleri, teknoloji girişimlerinden şirket kurulmasına, patent alımından ürün yönetimine, yeni bir işletmeye dair merak edilen ve bilinmesi gereken tüm konuları ele alan bir çeşitlilik vadediyor. Girişim sektörünün öncü isimlerinin bir araya geldiği SHERPA Blog girişimcilik webinarları sayesinde interaktif bir ortamın parçası olabilir, başka bir yerde bulamayacağınız kıymetli tavsiyeler ve fikirler ile üzerinde çalıştığınız girişimcilik projesini zenginleştirebilirsiniz. Girişimcilik video eğitimleri ise kendi alanında uzman profesyonellerin yegane deneyimlerini bir araya getirerek girişimcilik yolunda size eşsiz bir bilgi kaynağı sunuyor.