SEO Eğitimi

Terabaytların ölçmeye yetmediği internetteki veri miktarı arasından, kullanıcının gerçekten ihtiyaç duyduğu bilgiye organik bir şekilde ulaşması için arama motoru optimizasyonu, yani SEO, site sahipleri için olmazsa olmaz bir hale geldi. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için Google Adwords reklamları sizi bir yere kadar götürür; asıl cevher ise SEO çalışmalarında saklıdır. Pekiyi SEO nasıl yapılır, SEO nedir ve online dünyada varlığını ispat etmek isteyen firmalar için neden önemlidir? Hepsini ve arama motoru optimizasyonu hakkında merak ettiğiniz daha pek çok bilgiyi SHERPA Blog’un SEO eğitimleri içerisinde bulabilirsiniz. Sürekli değişen arama motoru dünyasında hayatta kalmak, arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı teşvik eden veya engelleyen faktörleri öğrenmek için SHERPA Blog’un SEO kurslarından faydalanarak bir adım öne geçebilirsiniz.

SEO Nedir, Neden Önemlidir?

Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak, her websitesi sahibinin ulaşmak istediği öncelikli hedefleri arasındadır. Birinci sırada çıkmak ise ister e-ticaret sitesi sahibi olsun, ister blog yazarı; her webmaster için altın madalya niteliğindedir. İşte tam olarak bu amaçlara hizmet eden arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization – SEO), hedeflediğiniz web sayfasının başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında en üst sıralarda çıkmasını sağlar. Hem de bunu yaparken paralı reklam sonuçlarının aksine minimum yatırım ile maksimum verimlilik elde etmenizi destekler. Özellikle e-ticaret siteleri için eşi benzeri bulunmaz bir nimet olan SEO çalışmaları, uzun vadede markalar için katlanarak artan getiriler vadeder. Tabii bu noktada önemli olan, bu çalışmaların doğru ve yasal bir biçimde yapılıyor olmasıdır. Burada da devreye SEO kursları ve SEO eğitimleri girer.

SEO Eğitiminin SEO Danışmanlığına Faydası

Bir websitesi sahibine SEO anlamında istediğini verebilmek için arama motoru optimizasyonu alanında yüksek anlamda teknik bilgiye ve beceriye sahip olmak gerekir. Google’ın arama algoritmasının neredeyse her gün güncellendiği ve değiştiği dinamik bir dünyada, bir websitesinin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını etkileyecek tüm değişkenlere hakim olmak elzemdir. SHERPA Blog’un SEO eğitimi sayfasında karşınıza çıkan profesyoneller, sektörde başarıları ile nam yapmış, alanında tecrübe sahibi kişiler olarak başka yerde bulamayacağınız deneyimlerini paylaşıyor. Yalnızca websiteniz için SEO danışmanlığı almak yerine siz de bu hareketli dijital dünyaya atılıp bir SEO uzmanı olmak isteyebilirsiniz. SEO uzmanlığı elde etmek için yine buradaki webinarlardan ve online video eğitimlerinden faydalanarak kendinizi geliştirebilir, hem teknik hem operasyonel tarafta elinizi güçlendirebilirsiniz.

SHERPA Blog SEO Eğitim & Kursları

SEO nedir, SEO çalışması nasıl yapılır, SEO teknikleri nelerdir… Bu ve bunun gibi daha pek çok sorunun yanıtı, SHERPA Blog’un özenle hazırlanan SEO kurslarında ve eğitimlerinde gizli. Büyük e-ticaret firmalarına SEO danışmanlığı yapmış profesyonellerin yer aldığı SHERPA Blog SEO webinarları, etkileşimli bir biçimde arama motoru optimizasyonu dünyası hakkında daha kapsamlı bilgi edinmenize olanak sağlıyor. Google’da üst sıralarda çıkmak, siteniz için SEO analizi yapmak ya da SEO uzmanı olarak kendinize bir kariyer yaratmak için doğru adreste olduğunuz kesin.