Stratejik kararlar veriden mi beslenmeli, yaratıcılıktan mı?

Brand Week İstanbul Efsaneleri’nin beşinci bölümünde R/GA Strateji Direktörü Simon Wassef’i ağırladık. Wassef, yapay zeka ve makine öğrenmesinden yaratıcı içgüdülere ve marka stratejilerine yön veren detaylara yönelik sorularımızı yanıtladı.

R/GA ekibine 2015 yılında Nike’in pazarlama stratejisini yönetmek için katılan Simon Wassef, Nike Football, Nike Running, Nike Training ve Nike Sportswear için strateji projeleri yönetti. Sonrasında ise R/GA’da Strateji Direktörü pozisyonuna gelerek Nike, Samsung, Hyundai, Beats by Dre, Johnnie Walker ve Google için çalışmalar yapan Wassef, analitikten marka stratejisine ve tasarıma pek çok farklı alanda genç profesyonelleri yetiştirerek ekibine kattı.

Söyleşimizde kendisine yaratıcı çözüm tasarımı süreçlerine yönelik sorular da yönelttik. İyi seyirler.

 

Kimdir?

Simon Wassef | R/GA Londra, Strateji Direktörü

Simon Wassef, son 15 senedir dünyanın en ünlü markaları için dünyanın en iyi ajanslarında strateji üretiyor. Müşterileri ve ortakları için değerli, eğlenceli ve verimli pazarlama stratejileri üreten Wassef, aralarında APG Creative Strategy Awards: Best Long-term Thinking, APG Creative Strategy Awards: Gold, David Ogilvy Awards: Gold, Jay Chiat Awards for Strategic Excellence: Gold ve EFFIE Awards Australia: Most Original Thinking‘in de bulunduğu pek çok prestijli ödül kazandı.

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?