‘UX Efsaneleri’ yazı dizisi başlıyor!

‘UX Efsaneleri’ yazı dizisi başlıyor!

UX Myths, kullanıcı deneyimi hakkında yapılmış en önemli çalışmaları bir araya toplayan dev bir koleksiyondan oluşur. Yayınlandığı ilk günden itibaren, dünyanın farklı noktalarında çalışan tasarımcılara, yeni proje ve araştırmalara yön veren değerli bir içerik sağlamıştır.

Hep söylüyoruz. SHERPA ekibi olarak araştırmayı seviyoruz. Bildiklerimizi sorgulamak, tasarımlarımızı doğrulamak kadar heyecan veriyor. Kullanılabilirlik gurularından, insan hayatını değiştiren buluşlardan ve tasarım araştırmalarından ilham alıyoruz. UXMyths.com efsanelerle çıktığımız yola gerçeklerle eşlik ediyor. Tasarım araştırmalarımızda doğruyu bulabileceğimiz alternatif kapılar açıyor ve biz bu kapılardan sizler ile birlikte geçmek istiyoruz.

UXMyths.Com‘un kurucusu Zoltan Gocza’ya da tam bunu söyledik. UX Efsaneleri’ni Türkiye’de dillendirmek, okuyucularımızla birlikte yeniden sorgulamak istediğimizden bahsettik. Zoltan’ın desteğini de alarak bugüne dek 8 dile çevrilen efsanelerin Türkçeleştirilmesi görevini üstlendik.

Yarın sizinle ilk efsaneyi paylaşıp, bundan sonra her hafta paylaşacağımız bir diğer efsaneyle, sizi kullanıcı deneyimi hakkında bildiklerimizi sorgulamaya davet ediyoruz.

UX Efsaneleri e-kitap formatında!

E-kitabınızı bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza ücretsiz indirmek için aşağıdaki formu doldurarak SHERPA Blog’a abone olmanız yeterli!

[yikes-mailchimp form=”1″]

  • furkanacikgoz

    Güzel bir girişim olmuş! : )

Bugün ilk makalen bizdendi.
Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Aktivite odaklı tasarım nedir?
Serdar Arıçelik

Aktivite odaklı tasarım nedir?