Angular4: Kurulum ve ilk uygulama

SHERPA Blog’da AngularJS eğitim serisinin ilki olan AngularJS 101’i yayınladığımız günün üzerinden neredeyse 2 sene geçmiş. Bunca zaman sonra, burada sizinle tekrar karşılaşmak, benim için gerçekten heyecan verici. Tabii bu sürede AngularJS radikal değişikliklere maruz kaldı. Önce kısaca hatırlayalım.

Öncelikle framework mimari olarak tamamen değiştirildi ve biz 2016 Eylül’ünde Angular2 ile tanıştık. Halihazırda kullandığımız AngularJS ile Angular2 arasındaki fark, Java ve JavaScript arasındaki fark gibiydi neredeyse. Şahsi kanaatime göre bunun nedeni, Angular’ın sürekli React gibi component bazlı sistemlerle karşılaştırılması oldu. Dolayısıyla, Angular geliştiricileri, Microsoft’un Typescript’ini Angular’ın temeline alarak karşımıza bambaşka bir framework çıkardı.

Sonrasında ise, Angular2’nin üzerinden uzun bir zaman geçmemişti ki, Angular4 çıktı karşımıza. Yakın geçmişte de Angular5 kullanmaya başladık. Bu bölümde de üzerinde duracağız ama giriş mahiyetinde şöyle kısa bir açıklama yapma gereği duyuyorum: Angular dünyasında Angular1.x versiyonları AngularJS, Angular 2+ versiyonları ise sadece Angular olarak adlandırılıyor. Angular2+ farklılıkları sizi ürkütmesin. Bugünkü videomuzda aslında bu versiyonlar arasındaki farkların ne kadar küçük olduğundan bahsedeceğiz.

Açıkçası ben bu videoları çekerken çok eğleniyorum. Umarım sizin için de eğlenceli ve faydalı olur ve böylece çok iyi bir seri yakalarız. Sözü fazla uzatmadan, eğer siz de hazırsanız bir an önce başlayalım.

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?