AARRR Metrikleri

Acquisition (edinim), Activation (etkileşim), Retention (bağlılık), Refferal (tavsiye), Revenue (gelir) şeklinde 5 adım olarak ele aldığımız her bir metriği detaylıca inceleyip, başarılı örneklere yer verdik.

Akış Şeması Tasarımı

Bireysel ihtiyaçlardan profesyonel ihtiyaçlara, doğru ve güzel akış şemaları tasarlamanıza yardımcı olacak içerikler bu seride.

Angular Dersleri

Brand Week İstanbul Efsaneleri

Digital Age Summit 2018 Röportajları

Güven duygusunun dijital dünyadaki varlığı, evrimi ve algılanışının masaya yatırıldığı Digital Age Summit 2018'de dünya çapında alanlarında kanaat önderi olarak kabul gören isimlerle güven ve etrafında şekillenen kültürü konuştuk.

Disrupt Design

Sistem odaklı düşünme, sürdürülebilirlik, yaratıcılık, inovasyon ve pozitif yıkıcı tasarım metodolojileri üzerine New York merkezli yeni nesil tasarım ofisi Disrupt Design imzalı makaleler bu seride.

Girişimciler için Growth Hacking

Girişimciler için derlediğimiz bu seriyle Growth Hacking konusunda daha geniş bilgi sahibi olun.

Girişimciler için UX

Kullanıcı Deneyimi (UX) alanında daha fazlasını öğrenerek bilgi birikiminizi artırın ve girişiminizi başarıya taşıyın.

Girişimciler için Veri Analitiği

Bu seriyi, girişimini veriye dayalı kararlarla geliştirmek isteyen girişimciler için hazırladık.

İlham Veren Arayüz Tasarımları

İlham veren arayüz tasarımlarına yönelik incelemelerimizi bu seride topladık.

İlham Verenler

Startup Sohbetleri

SHERPA Blog Startup Sohbetleri serisinde kopyala yapıştır fikirlerden ziyade, Türkiye girişimcilik ekosisteminde kendine has bir yer edinen, tasarım ve teknoloji ile değişimin öncüsü olan girişimleri, kurucularını ve ekosistemin önde gelen isimlerini ağırlıyoruz.

Tasarım Sohbetleri

SHERPA Blog Tasarım Sohbetleri serisinde alanlarında uzman konukları ağırlıyor ve uzmanı oldukları alanlara yönelik bilgi ve görüşlerini dinliyoruz.

TÜAD Araştırma Zirvesi 2018

TÜAD'ın düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi’nde pazarlama araştırmalarının önemini, yarattığı derin etkiyi ve pazarlama dünyasını nasıl şekillendirdiği üzerine Türkiye ve dünyadan uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirdik.

Türkiye'deki Yatırımcılarla Röportajlar

Ücretsiz AngularJS Eğitimleri

AngularJS nedir ve nasıl kullanılır? Bu ücretsiz Türkçe eğitim makaleleri ve videolarıyla AngularJS'in uzmanı olun.

UX Efsaneleri

Kullanıcı deneyimi tasarımını SHERPA tarafından Türkçeye çevrilen UX Myths içerikleriyle efsanelere değil, kanıtlara dayandırın.