İncelemeler

Microsoft’un yeni tarayıcısı: Microsoft Edge

Microsoft geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni işletim sistemi Windows 10’la beraber nur topu gibi bir tarayıcıyı daha hayatımıza sokmaya hazırlanıyor. Project Spartan adıyla ilk olarak duyurulan Edge bize neler getiriyor?

Fatih Akgöze 06 Mayıs 2015

Microsoft geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni işletim sistemi Windows 10’la beraber nur topu gibi bir tarayıcıyı daha hayatımıza sokmaya hazırlanıyor. Project Spartan adıyla ilk olarak duyurulan ve şuan Windows 10’un Technical Preview’ın son güncellemesiyle de geçtiğimiz haftalarda erişilebilir olan Spartan’ın yeni adı da belli oldu. Microsoft Edge.

Peki Edge bize neler getiriyor?

Microsoft, Windows 8’den sonra Windows 10’la nasıl karşı karşıya geldiklerini anlamadan bir de yeni bir tarayıcı sürpriziyle karşımıza çıkarak, neredeyse internetin icadından beri var olan ama pek de güzel bir mazisi olmayan Internet Explorer’ı öldürme kararı aldı. Eski günlerine dönmek için pekçok hamle yapan Microsoft, Eylül 2008‘de  Chrome‘un çıkmasıyla hızla gerileyerek, %70’e varan kullanım oranlarından, %10’lara doğru geriledi.StatCounter-browser-ww-monthly-200809-200809-bar StatCounter-browser-ww-monthly-201505-201505-bar

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et