En başarılı 5 online akış şeması yaratım aracı

En başarılı 5 online akış şeması yaratım aracı

Akış şemaları ile ilgili yazı dizimizin son makalesinde, online olarak kullanabileceğiniz en iyi 5 akış şeması yaratım aracını sundukları özelliklerden arabirimlerine, ücretlerinden ek özelliklerine sizin için listeledik.

Akış şemalarının ne anlama geldiğini, akış şemalarında kullanılan sembollerin anlamlarını, kulvarların nasıl kullanıldığını, akış şeması çizerken dikkat etmeniz gereken noktaları, en sık yapılan 11 hatayı öğrendikten ve 7 başarılı akış şeması şablonunu paylaştıktan sonra sıra online olarak kullanabileceğimiz en başarılı akış şeması yaratım araçlarına geldi. (Tüm seriye buradan ulaşabilirsin.) Bireysel ihtiyaçlardan profesyonel ihtiyaçlara, doğru ve güzel akış şemalarını kolayca ve hızlıca yaratabilmemizi sağlayan en iyi 5 akış şeması yaratım aracını iyiden en iyiye sizin için sıraladık.

#5: Gliffy


Gliffy, kolay kullanılabilen ve iş amaçlı akış şemaları yaratmaya uygun, basit ve faydalı bir yazılım çözümü sunuyor. Kullanışlı bir şekil kütüphanesine, şekilleri bir arada gruplamaya yarayan araçlara ve önizleme araçlarına sahip olsa da, diğer yazılımların sunduğu gelişmiş paylaşım ve eş zamanlı çalışma özelliklerinden yoksun.

Şu anda Akış Şeması Tasarımı serisinin 7. içeriğini okuyorsun.

Serideki diğer 6 içeriğe göz atmayı unutma!

5. 7 başarılı akış şeması şablonu
6. Akış şeması çizerken en sık yapılan 11 hata
7. En başarılı 5 online akış şeması yaratım aracı

Hizalama araçları, ızgaralar ve rehber çizgileri, profesyonel gözüken akış şemalarını hızlıca ve kolayca oluşturmanızı sağlayan arabirimiyle, şemalarınızı kolayca hazırlamak ve çalışmalarınıza her yerden ulaşabilmek için değerlendirmenizi önereceğimiz iyi bir online şema yaratım aracı. Fakat eğer müşterilerinize sunmak için detaylı şemalar hazırlamak istiyor ya da daha detaylı paylaşım seçeneklerine ihtiyaç duyuyorsanız, Gliffy beklentilerinizi tamamen karşılayamayabilir.

Olumlu yönleri: Profesyonel akış şemaları oluşturmak için yeterli.

Olumsuz yönleri: PDF ve HTML dosyaları oluşturma gibi gelişmiş paylaşım seçenekleri bulunmuyor.

Ücretlendirme: (4-7 $/Ay/Kullanıcı)


#4: Creately

sherpa-blog-en-iyi-5-flowchart-creately-150x150Creately hem web tabanlı olarak hem de bilgisayarınıza indirerek kullanabileceğiniz, gerçek zamanlı beraber çalışma ve paylaşım seçenekleri sunan bir akış şeması yaratım aracı. Basit arayüzü kullanım kolaylığı sağlarken, profesyonel görünümlü akış şemaları yaratmanızı mümkün kılıyor. PC ya da Mac bilgisayarlarınıza indirerek de kullanabileceğiniz bu yazılım, bu amaca hizmet eden yazılımlar arasında en uygun fiyatlı olanı. Ayrıca ücretsiz bir plan da sunuyor.

Eğer aynı yerde bulunmadığınız bir takımla beraber çalışma gerektiren projelerde çalışıyorsanız, Creately sizin için uygun bir akış şeması yaratım aracı olabilir. Online kullanım olanağı ve gerçek zamanlı beraber çalışma seçenekleriyle hem iç üretim süreçlerinizde hem de müşteri sunumlarınızda size fayda sağlayacaktır.

Olumlu yönleri: Diğer takım üyeleriyle gerçek zamanlı beraber çalışma olanağı sunuyor ve diğer yazılımlara göre ekonomik.

Olumsuz yönleri: Şemalarınıza yeni sayfalar ya da katmanlar eklemenize izin vermiyor.

Ücretlendirme: (Ücretsiz | 3-5 $/Ay/Kullanıcı)


#3: SmartDraw


Sezgisel arayüzü ve müthiş kullanım kolaylığıyla SmartDraw, çok kısa bir süre içerisinde şemalar hazırlayabilmenizi sağlayan bir online akış şeması yaratım aracı. Başarılı şema oluşturma ve paylaşma özelliklerinin yanı sıra, harika grafik ve metin özellikleriyle oldukça iyi bir yazılım çözümü.

SmartDraw, çok çeşitli ve kullanışlı araçlarıyla çok güzel şemalar oluşturmanızı sağlıyor. Oldukça kolay kullanım sunan arabirimiyle çok çeşitli şemalar mümkün kılıyor. Fakat, online bir yazılım olmasına rağmen maalesef gerçek zamanlı beraber çalışma, sunum modunda görüntüleme ya da şifre korumalı şemalar oluşturma olanağı sunmuyor. Özet olarak, kesinlikle değerlendirmeye değer bir yazılım çözümü. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü de mevcut.

Olumlu yönleri: Web tabanlı olarak masaüstü bilgisayarlarda ve iPad ya da Android tabletlerde kullanılabiliyor.

Olumsuz yönleri: Gerçek zamanlı beraber çalışmaya ve şifre korumalı şemalar oluşturmaya izin vermiyor.

Ücretlendirme: (Deneme sürümü | 13 $/Ay/Kullanıcı)


#2: Cacoo


Cacoo, diğer takım üyeleriyle gerçek zamanlı olarak beraber üretmenizi sağlayan bir online şema yaratım aracı. Anlık mesajlaşma özelliği sayesinde diğer takım üyeleriyle iletişim kurmanızı ve fikir alış-verişinde bulunmanıza olanak tanıyor. Not alanları sayesinde aklınıza gelen fikirleri daha sonra değerlendirmek üzere birer nota dönüştürebiliyorsunuz. Eğer ofisinizin dışında bulunan takım üyeleriyle beraber çalışma ihtiyacınız varsa, Cacoo harika bir seçim olabilir.

Görece uzun bir öğrenme süreci gerektirmesine; şekilleri gruplamaya ya da oluşturduktan sonra değiştirmeye olanak tanımamasına rağmen, sayfa ve katman ekleme gibi birçok faydalı özellik sunuyor. Gerçek zamanlı beraber çalışma ve sunum modu özellikleriyle Cacoo, müşterilerinizle ya da çok sayıda katılımcıyla çalışma ihtiyacı duyduğunuz projeler için çok başarılı bir yazılım çözümü.

Olumlu yönleri: Anlık yazışma ve gerçek zamanlı beraber çalışma olanağı sunuyor.

Olumsuz yönleri: Diğer yazılımlara göre daha zor öğrenilebilen bir arayüzü var.

Ücretlendirme: (Ücretsiz | ~2 $/Ay/Kullanıcı)


#1: Lucidchart

static1.squarespace
En başarılı online akış şeması yaratımı aracı olarak değerlendirdiğimiz Lucidchart, çok çeşitli alanlarda kullanılabilen zengin bir özellik setine sahip. Bulut tabanlı alt yapısı sayesinde hem PC hem de Mac bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Ayrıca, şemalarınızı görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanıyan bir iPad uygulaması da mevcut. Android işletim sistemine uygun bir uygulaması bulunmadığı için Android cihazlarda sadece tarayıcı üzerinden görüntüleme olanağı sunsa da, sunduğu özellikler ve kullanım kolaylığıyla en başarılı online akış şeması yaratım araçlarından biri.

Lucidchart, rakiplerine göre en zengin özellik setini ve en iyi kullanılabilirliği sunan yazılım çözümü. Hem şemalar tasarlamak hem de tasarlanan şemaları görüntüleyen kullanıcılar için çok iyi bir deneyim sunuyor.

Olumlu yönleri: iPad’de kullanım olanağı sunan tek akış şeması yaratım aracı.

Olumsuz yönleri: Telefonla destek hizmeti sadece kurumsal abonelere sunuluyor.

150$ indirim fırsatı! Springboard Business Analytics kurs programı 150$ indirimli! İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Ücretlendirme: (Deneme sürümü | 5-9 $/Ay/Kullanıcı)


Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
“Benim bugün burada olmamı bir ketçap sağladı.”

“Benim bugün burada olmamı bir ketçap sağladı.”

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Müşteri ne zaman haklıdır?

Müşteri ne zaman haklıdır?

Gizle