Makaleler

2018’de bizi bekleyen içerik pazarlama trendleri

2017 yılı içerik pazarlama için hâlâ çok önemli gelişmelerin kaydedildiği bir yıl olmaya devam ediyor ancak; yılın son çeyreğine girmeye hazırlandığımız bu dönemde markalar, 2018 yılı için içerik pazarlama stratejilerini ve bütçelerini gündeme almaya başladılar bile.

Anastasiia Nikitina 28 Ağustos 2017

“Bir saniye. 2017 bitti mi ki?” Başlığı okuduktan sonra böyle bir tepki verdiyseniz çok haklısınız. 2017 yılı içerik pazarlama için hâlâ çok önemli gelişmelerin kaydedildiği bir yıl olmaya devam ediyor ancak; dijital pazarlamada, özellikle de içerik pazarlamada herhangi bir trendin en etkili formunu alabilmesi için bu trendin en az birkaç sene aktif olarak kullanılması ve ölçümlenmesi gerekiyor. Tam olarak bu yüzdendir ki 2017’nin son çeyreğine girmeye hazırlandığımız bu dönemde markalar, 2018 yılı için içerik pazarlama stratejilerini ve bütçelerini gündeme almaya başladı bile.

Markalar bu süreçte, bir yandan 2017 yılında uyguladıkları içerik stratejilerini ölçüp biçerken diğer yandan 2018 yılında popüler olacak trendleri kestirmeye çalışıyor ve ortaya verimli bir içerik pazarlama harmanı çıkartma yolunda ilerliyor. Ben de bu yazımda 2017’de dünyaya gözlerini açan içerik pazarlama trendlerini ele aldıktan sonra, hem bu trendlerin 2018’de evrileceği noktaları hem de onlara kardeş olarak doğacak yeni trendleri ele alacağım.

İçerik pazarlama 2017 yılında neler gördü?

Önce rakamlar: Güncel verilere göre içerik pazarlama faaliyetleri web sitenize yüzde 55 daha fazla kullanıcı, yüzde 97 daha fazla backlink ve yüzde 434 daha fazla indekslenen sayfa getiriyor. Heyecan verici, değil mi? Bu rakamların ortaya çıkmasında kilit rol oynayan ve 2017’de yıldızı parlayan içerik stratejilerine kısaca değinmek gerek.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
    Senin İçin Öneriyoruz