Angular 5: Routing nasıl yapılır?

Angular 5: Routing nasıl yapılır?

SPA (Single Page Application) uygulamalarda, navigasyonu sağlamak için tercih edilen framework’e göre farklı teknikler uygulanıyor. Angular’da bu işlem AngularJS ile karşılaştırıldığında bile oldukça basit bir hâle indirgenmiş durumda. Bu haftaki Angular dersleri eğitim videolarımızda Angular Router Module kullanarak basit bir navigasyon işleminin nasıl yapıldığını işleyeceğiz.

Bu ve bundan sonraki videolarda, sıkıcı ve sadece teknik detayların anlatıldığı eğitimlerin yerine,  sürekli güncel uygulamalar ve kullanılabilir projeler yaratacağız. Bu videomuzda IMDB API kullanarak bir “Film İçerik Sitesi” kodlayacağız. Projemiz, temelinde anasayfa ve bir detay sayfasına odaklanacak. Böylece routing yaparken parametreleri nasıl gönderebiliyor ve okuyabiliyoruz, hep birlikte göreceğiz.

Ben serinin üçüncüsü olan “Angular 5 HTTP Client ve CRUD İşlemleri” videosunu hazırlarken, sizden de aşağıdaki videoları dikkatle izlemenizi rica edeceğim, çünkü HTTP işlemleri yaparken kullanacağımız teknikleri de anlatıyorum. Angular 5 HTTP Client ve CRUD İşlemleri bölümünde sizi büyük bir sürprizin beklediğinin haberini vererek, şimdilik videomuzla baş başa bırakıyorum.

İyi seyirler olsun efendim…

1. Bölüm

2. Bölüm

Serinin tamamına buradan ulaşabilirsin.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

Gizle