Makaleler

Angular JS 101

Bugün, yazılım dünyasında son yılların en gözde platformlarından biri olan AngularJS’ye kısaca değineceğim.Teknik detaylarla sizleri yormadan kısa bir ön bilgi verip, ardından küçük bir uygulamayı beraber kodlayacağız.

Başar Şen 27 Şubat 2015
Angular JS 101

Şüphesiz ki günümüzün en çok değişim ve gelişim gösteren alanı olan teknoloji, hayatın hemen hemen her alanını beslediği gibi yazılım endüstrisini de oldukça iyi bir biçimde besliyor. Bazen takip edilmekte zorlanılsa bile, optimum bilgiye ulaşıldığında -şüphe yok ki- bizlere sunduğu fırsatlar gözardı edilmeyecek kadar büyük oluyor.

Bugün, yazılım dünyasında son yılların en gözde platformlarından biri olan AngularJS’ye kısaca değineceğim.Teknik detaylarla sizleri yormadan kısa bir ön bilgi verip, ardından küçük bir uygulamayı beraber kodlayacağız. Öncelikle AngularJS nedir buna bir değinelim.

Google tarafından geliştirilen, özellikle Single Page Application’lar yapmak için veya büyük çaplı projelerde veri iletişimi için kullanılan, MVC(Model-View-Controller) tabanlı bir javascript framework’üdür. Genel anlamda baktığımızda AngularJS için MVC tabanından ziyade MVW(Model-View-Whatever) denmesi pek de yanlış olmaz. Çünkü elastik bir yapıya sahip olan AngularJS bize oldukça geniş bir altyapı oluşturma olanağı sunar.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Anonim

    Çok güzel ve sade bir anlatım olmuş. Teşekkürler.

  • Arif

    Selam, video izlenmiyor ne yazık kı “Sorry Because of its privacy settings, this video cannot be played here.” uyarısı veriyor.

İlgini çekebilir