Makaleler

Angular4: Kurulum ve ilk uygulama

SHERPA Blog’da AngularJS eğitim serisinin ilki olan AngularJS 101’i yayınladığımız günün üzerinden neredeyse 2 sene geçmiş. Bunca zaman sonra, burada sizinle tekrar karşılaşmak, benim için gerçekten heyecan verici.

Başar Şen 10 Ocak 2018

SHERPA Blog’da AngularJS eğitim serisinin ilki olan AngularJS 101’i yayınladığımız günün üzerinden neredeyse 2 sene geçmiş. Bunca zaman sonra, burada sizinle tekrar karşılaşmak, benim için gerçekten heyecan verici. Tabii bu sürede AngularJS radikal değişikliklere maruz kaldı. Önce kısaca hatırlayalım.

Öncelikle framework mimari olarak tamamen değiştirildi ve biz 2016 Eylül’ünde Angular2 ile tanıştık. Halihazırda kullandığımız AngularJS ile Angular2 arasındaki fark, Java ve JavaScript arasındaki fark gibiydi neredeyse. Şahsi kanaatime göre bunun nedeni, Angular’ın sürekli React gibi component bazlı sistemlerle karşılaştırılması oldu. Dolayısıyla, Angular geliştiricileri, Microsoft’un Typescript’ini Angular’ın temeline alarak karşımıza bambaşka bir framework çıkardı.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
 • turkersamet@windowslive.com

  teşekkürler, anlatımınız çok akıcı. Angular öğrenmeden önce javascript ya da AngularJS öğrenmemiz şart mı? doğrudan Angular4 veya 5 ile başlayabilecek şekilde bir eğitim/yöntem önerebilir misiniz?

  • Başar Şen

   Merhabalar,
   Angular öğrenmeden önce temel seviyenin biraz üzerinde javascript bilginizin olmasında fayda var. AngularJS ile daha önceden hiç karşılaşmamış olmanız Angular öğrenmenizde en küçük bir engel teşkil etmiyor. AngularJS ve Angular çok farklı dünyaların frameworkleri.

Keşfetmeye Devam Et