ANGULAR 5  –  HTTP Client

ANGULAR 5  –  HTTP Client angular5-http-client-tutorial

Angular’da geliştirme yapmaktan en çok zevk aldığım konulardan birine geldik. Serinin üçüncüsü: Angular HTTP Client.

Bu eğitimi hazırlamadan önce uzunca bir düşünme ve ön hazırlık yapma süreci geçirdim. Bu konunun en iyi şekilde anlaşılması için ne yapabilirdim? Tabii ilk şart, anlaşılır bir biçimde anlatabilmemdi. Peki ya başka?

Malumunuz HTTP işlemleri tamamen sunucu taraflı işlemler. Gerek eğitim, gerekse de demo uygulamalar hazırlamak için pek çok FAKE API’ler mevcut.

 

Bu eğitim videosunu tasarlama sürecinde, FAKE API yerine gerçek bir API ile eğitimimizi gerçekleştirmemizin daha faydalı olacağını düşündüm ve herkesin sadece kendine özel bir alanının olduğu tüm CRUD işlemlerini gerçekleştirebileceği bir API yazmaya karar verdim.

API ve dokumentasyon için buradan alalım sizi.

HTTP konusunda benim şahsi görüşüm; önyüze can veren, kullanıcıya gerçek anlamda interaksiyon sağlatan yegâne etken olduğu. Konuya geliştirici kapsamlı bakınca ise, mühendisliğin biraz daha ağır bastığı, uçan kaçan animasyonların yerine verilerin havada uçuştuğu geliştirme süreçleri alıyor.

Videolara geçmeden sizinle küçük bir bilgi paylaşmak istiyorum:

Toplamda bir buçuk saatten oluşan bu eğitimde HTTP Client konusunu hatrı sayılır bir şekilde anlatmaya çalıştım fakat biraz daha derine inmemiz gereken yerler var. Ben ilk etapta sizleri çok fazla sıkmamak için Error Handling ve Reusable Service kavramlarını bu videoya dahil etmedim. Bir sonraki eğitimde bu konuları mercek altına alacağız.

Şimdiden iyi seyirler…

1. Bölüm:

2. Bölüm:

3. Bölüm:

Serinin tamamına buradan ulaşabilirsin.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine… markalarin-tuketici-ile-iliski-kurma-yontemleri

Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine…

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Diline hakim ol!

Diline hakim ol!

Gizle