Makaleler

Beyaz tahtayı Da Vinci gibi kullanın

Sizler de benim gibi, problem çözümü esnasında beyaz tahtanın karşısına geçip, eline aldığı beyaz tahta kalemi ile, tasarım bekleyen problemin çözümünü tırnaklarınızı yedirtecek kadar basit ve güzel resmedebilen tasarımcıları camdan atıp, helvalarını afiyetle yemek isteyenlerden misiniz?

Yakup Bayrak 25 Haziran 2015

Molly Inglish’in Medium’daki “UX Tasarımcıları’nın Ninja Yetenekleri” olarak Türkçe’ye çevrilebilecek makalesini okurken, yukarıda camdan atıp helvasını yemeye karar verdiğimiz adamların nasıl bir ortak paydaya sahip olduklarına dair merakım depreşiverdi. Ben de hem makaleyi sizlerle de paylaşabilmek hem de iki kelam da olsa konu hakkındaki görüşlerimi paylaşmak istedim.

Aslında bu makale, startup’ların UX Tasarımcısı istihdam ederken, nasıl bir eleme sistemiyle hareket etmeleri gerektiğine dair çok güzel ipuçları barındırıyor. Dolayısıyla, makaleyle benim yazımın başlığının direkt bir bağı bulunmuyor. Ben, -şu anda bunu nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim olmasa da- ghost-writing yaparken, içeriği bizim ana fikre bağlayacağım.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir