Makaleler

E-bülten hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler

HTML e-posta hazırlamak, belki de en zor geliştirme süreçlerinden biri. Çoğu arayüz geliştirici için normal bir geliştirme sürecindeki en sinir bozucu aşama, tarayıcı uyumluluğunun sağlanması konusu. Peki e-bülten hazırlarken dikkat edilmesi gerekenleri, örnekler üzerinden madde madde ele aldık.

Fatih Akgöze
Fatih Akgöze 11 Eylül 2015

HTML e-posta hazırlamak, belki de en zor geliştirme süreçlerinden biri. Çoğu arayüz geliştirici için normal bir geliştirme sürecindeki en sinir bozucu aşama, tarayıcı uyumluluğunun sağlanmasıdır. Altı üstü 4 tane büyük tarayıcı var ve bunları hesaba katarak yaptığınız geliştirmeleri bir şekilde sorunsuz çalıştırabiliyorsunuz. Ama iş e-bülten hazırlamaya geldiğinde, her şey allak bullak oluyor. Bu yazıda, sizin için, e-bülten hazırlarken ve gönderirken karşılaşabileceğiniz zorluklara karşı birkaç ipucundan bahsettik.

Gerçek bir e-posta listesi oluşturmayı hedefleyin.

Günümüzde sosyal medya kanallarının bu kadar fazla oluşu ve yaygın kullanımıyla birlikte, artık e-posta adresi almak hiç de kolay bir iş değil. Özellikle iş için bu kadar fazla kullanılıyorken, insanlar sizin reklam veya alışveriş postalarınızı görmek istemiyorlar. Her ne kadar e-posta adreslerini almak zor olsa da, insanların bu adreslerine ulaşmak için kendinizce yöntemler bulmalısınız. Karanlık tarafa geçip satın alacağınız e-posta listeleri, sizin için umduğunuz dönüşümü sağlamaz.İlk bakışta o kadar çok insana ulaştığınızı düşünebilirsiniz ama önemli olan ne kadar dönüşüm sağladığınızdır. Zaten bu tip satın almalarda abonelikten çıkma oranı çok yüksektir. Ayrıca, e-posta gönderim IP’nizin kötü bir üne sahip olmasına da sebep olabilirsiniz. Hatta bu IP’niz engellenebilir.