Makaleler

E-bülten hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler

HTML e-posta hazırlamak, belki de en zor geliştirme süreçlerinden biri. Çoğu arayüz geliştirici için normal bir geliştirme sürecindeki en sinir bozucu aşama, tarayıcı uyumluluğunun sağlanması konusu. Peki e-bülten hazırlarken dikkat edilmesi gerekenleri, örnekler üzerinden madde madde ele aldık.

Fatih Akgöze 11 Eylül 2015

HTML e-posta hazırlamak, belki de en zor geliştirme süreçlerinden biri. Çoğu arayüz geliştirici için normal bir geliştirme sürecindeki en sinir bozucu aşama, tarayıcı uyumluluğunun sağlanmasıdır. Altı üstü 4 tane büyük tarayıcı var ve bunları hesaba katarak yaptığınız geliştirmeleri bir şekilde sorunsuz çalıştırabiliyorsunuz. Ama iş e-bülten hazırlamaya geldiğinde, her şey allak bullak oluyor. Bu yazıda, sizin için, e-bülten hazırlarken ve gönderirken karşılaşabileceğiniz zorluklara karşı birkaç ipucundan bahsettik.

Gerçek bir e-posta listesi oluşturmayı hedefleyin.

Günümüzde sosyal medya kanallarının bu kadar fazla oluşu ve yaygın kullanımıyla birlikte, artık e-posta adresi almak hiç de kolay bir iş değil. Özellikle iş için bu kadar fazla kullanılıyorken, insanlar sizin reklam veya alışveriş postalarınızı görmek istemiyorlar. Her ne kadar e-posta adreslerini almak zor olsa da, insanların bu adreslerine ulaşmak için kendinizce yöntemler bulmalısınız. Karanlık tarafa geçip satın alacağınız e-posta listeleri, sizin için umduğunuz dönüşümü sağlamaz.İlk bakışta o kadar çok insana ulaştığınızı düşünebilirsiniz ama önemli olan ne kadar dönüşüm sağladığınızdır. Zaten bu tip satın almalarda abonelikten çıkma oranı çok yüksektir. Ayrıca, e-posta gönderim IP’nizin kötü bir üne sahip olmasına da sebep olabilirsiniz. Hatta bu IP’niz engellenebilir.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et