Makaleler

En sık düşülen içerik pazarlama hataları

İçerik pazarlama, adeta bir sihirli değnek gibi çalışarak işletmenizi online dünyada bir yıldız haline getirebilir ve hedef kitlenizle eşsiz bir iletişim kurabilir. Ancak belli metodolojik yaklaşımlara başvurmadan bu pazarlama kanalına odaklanmak, beraberinde bir takım hataları da getirecektir. Bu yazıda, en çok yapılan içerik pazarlama hatalarına ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinize bakacağız.

Anastasiia Nikitina 29 Ocak 2018

İçerik pazarlama, küçüklü büyüklü her türden işletmeyi online dünyada geliştirmeye, bilinirliğini artırmaya ve ileriye götürmeye yarayan pazarlama yöntemlerinden bir tanesi; tabii o gizemli dünyanın ardına saklanan hatalara düşmediğiniz sürece! Sıkça yapılan bu hataların sonucunda bu değerli pazarlama kanalını heba etmekle kalmıyor, maalesef zamanınızı da boşa harcamış oluyorsunuz. Bu yazımda size, en sık düşülen içerik pazarlama hatalarından ve onlardan nasıl kaçınabileceğinizden bahsedeceğim.

Hata 1: Stratejik planlama aşamasını gözardı etmek

Yeni bir pazarlama kampanyasına başlamak her zaman heyecan vericidir; ama herhangi bir planlama yapmadan, bir yol haritası çizmeden ve belirli bir metodoloji ile hareket etmeden bir kampanya başlatıp hemen sonuçlara odaklanmak, hafif bir tabirle, naif bir beklenti olur. Eğer bu stratejik planlamayı yapmadan bir blog açıp sürekli olumsuz sonuçlarla karşılaşıyorsanız, bu size sürpriz olmamalı. Eğer ürettiğiniz içeriklerin etkili olmasını istiyorsanız, tüm aksiyonlarınıza rehberlik edebilecek nitelikte ve iyi düşünülmüş bir stratejiye ihtiyacınız olduğunu içtenlikle söylemem gerek.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et