Hikayenizi renklerle anlatın

Hikayenizi renklerle anlatın

Tasarladığınız şey ister bir mikrosite, ister yepyeni bir ürün olsun; kullanıcılarınızın ürününüzü ya da hizmetinizi kullanırken iyi bir deneyim yaşaması, bir hikaye yaratabilmenizle tamamen doğru orantılı. Kimi zaman kullanıcılarınızın sizin belirlediğiniz bir hikayenin içinde yol almasını, kimi zaman ise kullanıcılarınızın kendi hikayelerini oluşturabilmesini sağlamak isteyebilirsiniz. Bunun için ise başarılı bir hikaye oluşturmak kadar, bu hikayeyi doğru yansıtabilmek de önemli.

Bu yazımızda kullanıcı deneyiminin tutarlılığını ve bütünselliğini sağlayan en önemli unsura, hikayeleştirmeye odaklanmak; hikayeleştirmenin en önemli araçlarından biri olan renklerin sinemada nasıl kullanıldığından yola çıkarak, kullanıcı deneyimi tasarımı süreci için ipuçları toplamayı mümkün kılmak istedik.

Lewis Bond’un hazırladığı video fubiz.net‘te karşımıza çıktığında, renklerin sadece sinemada değil görsel bir katmanı olan tüm deneyimlerde ne kadar etkili olduğunu bir kez daha anladık. Bu değerli içeriği SHERPA Blog okuyucularıyla paylaşırken daha çok kişiye ulaşabilmesini sağlamak için Türkçe’ye çevirmeyi de ihmal etmedik.

Şimdi lütfen arkanıza yaslanın ve yaklaşık 16 dakikalık bu filmin tadını çıkarın. Eğer siz de kullanıcılarınızın hayatlarına dokunma imkanı buluyorsanız, izleyeceğiniz filmin zihninizde birbirinden farklı renklerde birçok ışık yakacağından eminiz.

İyi seyirler.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları girisimciler-icin-ted

Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Kullanıcı kaynaklı içeriğin artıları ve eksileri

Kullanıcı kaynaklı içeriğin artıları ve eksileri

Gizle