Makaleler

Hikayenizi renklerle anlatın

Kullanıcı deneyiminin tutarlılığını ve bütünselliğini sağlayan hikayeleştirmenin en önemli araçlarından biri olan renklerin sinemada nasıl kullanıldığından yola çıkarak, kullanıcı deneyimi tasarımı süreci için ipuçları toplamayı mümkün kılmak istedik. Gelin renklerin hikayeleştirmedeki etkisine göz atalım.

Berk Bayri 11 Ağustos 2015

Tasarladığınız şey ister bir mikrosite, ister yepyeni bir ürün olsun; kullanıcılarınızın ürününüzü ya da hizmetinizi kullanırken iyi bir deneyim yaşaması, bir hikaye yaratabilmenizle tamamen doğru orantılı. Kimi zaman kullanıcılarınızın sizin belirlediğiniz bir hikayenin içinde yol almasını, kimi zaman ise kullanıcılarınızın kendi hikayelerini oluşturabilmesini sağlamak isteyebilirsiniz. Bunun için ise başarılı bir hikaye oluşturmak kadar, bu hikayeyi doğru yansıtabilmek de önemli.

Bu yazımızda kullanıcı deneyiminin tutarlılığını ve bütünselliğini sağlayan en önemli unsura, hikayeleştirmeye odaklanmak; hikayeleştirmenin en önemli araçlarından biri olan renklerin sinemada nasıl kullanıldığından yola çıkarak, kullanıcı deneyimi tasarımı süreci için ipuçları toplamayı mümkün kılmak istedik.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz