Makaleler

Dijital reklamlar nasıl kullanıcı dostu olur?

Dijital çağda markalar için hedef kitle ve reklamlar arasındaki mesafe her geçen gün biraz daha artıyor. Reklam engelleme uygulamalarının giderek yaygınlaştığı bugünlerde kullanıcı deneyimine zarar vermeden reklam yapmak mümkün mü?

Eser Teker 26 Mayıs 2016

Dijital çağda markalar için hedef kitle ve reklamlar arasındaki mesafe her geçen gün biraz daha artıyor. Reklam engelleme uygulamalarının giderek yaygınlaştığı bugünlerde kullanıcı deneyimine zarar vermeden reklam yapmak mümkün mü? Gelin öğrenelim…

Televizyonda tek kanallı dönemin tekdüze yayınları arasında heyecanla reklamları beklediğimiz günler çok gerilerde kaldı. Televizyon kanallarının kalabalığı ve başı sonu belli olmayan reklam kuşakları, reklamlarla aramızdaki mesafeyi arttırırken bir de işin içine internet ve dijital reklamlar girince markalar ve tanıtım içeriklerine karşı tavrımız daha da keskinleşti.

Dijital dünyaya adım attığımız günden bugüne, reklamlarla karşı karşıyayız. Retina yakıcı yanıp sönen banner ya da talihsiz bir tıklama sonucu birbiri ardına patlayan pop-up ilanlar ile imtihan edilen zavallı zihinlerimiz gerçekten de internet reklamlarından çok çekti. Dijital reklamcılar bu felaketlerin ardından kullanıcıyı kazanmak için ne kadar çaba gösterseler de içeriğe anında ve kesintisiz erişmeyi hedefleyen kullanıcılar için reklamlar, her zaman bir şekilde rahatsız edici engeller olarak kaldılar.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
    Keşfetmeye Devam Et