Makaleler

Liberating Structures: Katılımcı ve özgür çalışma yapıları tasarlamak

Burcu Akpunar Tayiz, bizi daha kolay, daha kapsayıcı ve herkesin sesini duyurabildiği çalışma ortamları sağlayan "Liberating Structures" metodolojisiyle tanıştırıyor.

Burcu Akpunar Tayiz 06 Mayıs 2021

“Sadece pandemide değil her döneme uyarlanabilecek uygulamalar olsa, bu uygulamalarla çalışma seanslarımı kolaylaştırsam, bir de üzerine çalışmamın kapsayıcı ve herkesin sesini duyurabildiği bir seans olduğundan da emin olsam!” diyorsanız size iyi bir haberim var! Bu isteğinizi Henri Lipmanowicz ve Keith McCandless tarafından önerilen LS (Liberating Structures) uygulamaları ile gerçekleştirebilirsiniz!

Günümüzde işbirliği içinde çalışmanın, başarıya giden yol olduğuna itiraz edecek yoktur sanırım. Ancak kişilerin uzmanlıkları, temel motivasyonları, karakterleri vb. birçok faktör, birlikte çalışmayı zorlaştırıyor ve yaratıcılığı köreltebiliyor. İşte bu noktada karşımıza 33 farklı uygulama önerisi ile LS (Liberating Structures) çıkıyor. Alışılagelmiş yöntemlerden (sunumlar, beyin fırtınaları, çalıştaylar vb.) sıkıldıysanız ve daha özgür bir yapıyı benimsemek istiyorsanız, sizleri aşağıya alalım 🙂

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • 7f407eea240b2643b58d90ba6c135625

    Gerçekten çok ilgimi çeken bir başlık oldu, özellikle pandemi de işime yarayacağını düşünüyorum. Bilgiler için teşekkürler.

İlgini çekebilir