Makaleler

NFT kariyeri: Bilmeniz ve öğrenmeniz gerekenler

NFT alanında kariyer fırsatları neler? Neler yapmak gerekiyor? NFT konusunda bilmeniz ve öğrenmeniz gerekenler bu makalemizde.

Hazal Orta 14 Şubat 2022

2021 yılından önce birçok kişi NFT’nin ne olduğunu duymamıştı bile. Yeni doğan bir bebek diyebileceğimiz NFT’lerle ilgilenen herkesin bu alanda avantajlı hale gelebileceğini söyleyebiliriz.

NFT dünyası başlı başına yepyeni bir arena ve birçok avantajı içinde barındırıyor. Burada kritik olan birkaç nokta var. Bunların başında kariyer gelişimi potansiyelini belirlemek geliyor. NFT temellerini anlamak ya da piyasa istatistiklerini incelemek, bir NFT kariyeri oluşturmaya yardımcı olmaz. Ancak, profesyonel bir eğitimden geçmek ve NFT’ler hakkında daha teknik düzeyde bilgi sahibi olmak bu alanda kariyer planlayan birini öne çıkarabilir.

Koronavirüs salgınıyla birlikte öne çıkan uzaktan eğitim yöntemi, NFT alanında kariyer yapmak isteyenler için fırsat olabilir. Burada çevrimiçi kursları keşfetmeye ve ilgili materyelleri incelemeye başlamak faydalı olacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise alandaki kilit oyuncuların kim olduğunu tespit etmek.

Önümüzde tamamen yeni bir alan var. Dolayısıyla bu alandaki öncüler aslında güzel örnekler olabilir. Bu isimlerin nasıl başladığına bir göz atmak son derece önemli. Aynı zamanda bu alan, oldukça yeni olduğu için çok fazla öncünün olmaması da bir fırsat olabilir.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Semih Yeniyol

    emeğinize sağlık. teşekkürler.

Keşfetmeye Devam Et