“Ölmeyen içerik” ile içerikleriniz hep taze!

“Ölmeyen içerik” ile içerikleriniz hep taze!

Adını, daima yeşil kalan bitki manasındaki evergreen’den alan evergreen content, kullanılabilirliği ve güncelliği daimi olan içerik manasına gelmektedir. “Hep geçerli içerik” ya da “ölmeyen içerik” gibi bir Türkçe çeviri kullanılabilir sanırım gerektiği durumlarda. Tabii burada bahsedilenin, içeriğin dijital ortamda erişilir olma hali değil, süreklilikten kastın, içeriğin yayınlanmasından uzun süre sonra dahi, içerdikleri açısından kullanılabilir ve tüketilebilir yapısı olduğunu vurgulamakta fayda var.

Peki geçerliliğini zamanın aşındırıcı etkisine karşı koruyarak kalıcı olmayı başarabilen türden içeriğin faydası tam olarak nedir? Neden önemsenmesi ve üretimi için kaynak ayrılması gerekir?Bu soru kısaca şöyle yanıtlanabilir;

Çünkü, ölmeyen içerik, uzun vadede ve belli bir sürecin sonucu olarak site trafiğini, marka bilinirliğini ve farkındalığını arttırdığından, içerik bazlı bir işten alınabilecek maksimum kazancı sağlar.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

    Benzer Yazılar

    KEŞFETMEYE DEVAM ET
    UX kariyerinde 2019 trendlerini yakalamak 5-ux-career-trends-2019

    UX kariyerinde 2019 trendlerini yakalamak

    Gizle