Online dünyada eğitimin geleceği

Online dünyada eğitimin geleceği

Geleneksel öğrenme deneyimi, belirli bir mekana, bir müfredata ve eğitimcilere bağlı olarak sürdürülen ve bunun dışındaki yöntemlerin “yardımcı” olarak tanımlandığı bir sistem. Online eğitim kaynakları da bu sistemde yardımcı eğtim kaynaklarının başında geliyor. Peki günümüzde internet erişiminin çok daha kolay ve ucuz bir hale gelmesiyle, artık geleneksel eğitim sisteminin yerini alma noktasına eriştiğini söyleyebilir miyiz? Acaba bu yöntemler eğitim kurumlarına bağımlı ve neredeyse 5 bin yıllık geleneksel deneyimi değiştirmek için yeterli mi? Yoksa bizimkisi sadece geçici bir heves mi?

Sümerler tarihte yazıyı ilk keşfeden uygarlık olmalarının yanında milattan önce 3.200 yılında sistemli ve kurumsal eğitim geleneğini de oluşturan topluluk olarak kabul edilirler. Takvim, ölçüm, matematik, geometri ve edebiyat dallarında ilk olarak tarihteki yerlerini alırken, oluşturdukları bu sistem etraflarındaki diğer topluluklar tarafından da miras alınmıştır. İlk olarak da bu dönemde belirli mekanlar eğitim kurumları olarak kullanılmaya başlandığı düşünülmektedir.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

  Benzer Yazılar

  SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
  Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

  Tasarımcılar için araştırma rehberi

  Gizle
  KEŞFETMEYE DEVAM ET
  Geleceğin teknolojisinde UX Bölüm 2: Eğitim, iletişim ve ulaşım

  Geleceğin teknolojisinde UX Bölüm 2: Eğitim, iletişim ve ulaşım

  Gizle