Makaleler

SHERPA Scholar: Banner Advertising

SHERPA olarak çalışmalarımızın bir dayanağının olması çok önemlidir. Bir işi “yapmış olmak” için yapmak prensiplerimize aykırıdır. Bu amaçla durmaksızın araştırma yapıyor, makaleler okuyor, trendleri takip ediyoruz. Bu kapsamda yaptığımız araştırmaların birinde şu başlıkta bir makale dikkatimizi çekti: “The Effect of Banner Advertising on Internet Purchasing”.

Yakup Bayrak 19 Temmuz 2013
SHERPA olarak çalışmalarımızın bir dayanağının olması çok önemlidir. Bir işi “yapmış olmak” için yapmak prensiplerimize aykırıdır. Bu amaçla durmaksızın araştırma yapıyor, makaleler okuyor, trendleri takip ediyoruz.

Bu kapsamda yaptığımız araştırmaların birinde şu başlıkta bir makale dikkatimizi çekti: “The Effect of Banner Advertising on Internet Purchasing”. Banner reklamların internet üzerindeki alışverişe olan etkisini araştıran bu makaledeki bulgularımızı da sizlerle paylaşmak boynumuzun borcudur.

Yazarların bulgularına göre banner reklamların internet üzerinden yapılan alışveriş üzerinde önemli bir katkısı olduğu ispatlanmıştır. Özellikle mevcut müşteriler bazındaki alışveriş olasılığının banner reklamlarına maruz kalmalarıyla beraber artış gösterdiğinin saptandığı belirtiliyor. Maruz kalınan banner reklamlarının satışı arttırdığının gösterilmesiyle beraber, yöneticilerin “click through” gibi anlık matrisleri dikkate almalarının, reklamın efektifliği için yanıltıcı olduğu belirtiliyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz