Tasarımda çocuk aklına uymak

Tasarımda çocuk aklına uymak

Baştan söyleyeyim: Bu kesinlikle çok iyi bir fikir! Son derece eğitimli, yetenekli hatta dahi bir tasarımcı olabilirsiniz. Ama ortaya koyduğunuz işlerin hepsi birbirinin tekrarıysa, gerçekten de başarılı mısınız? En sevdiğiniz oyuncakları yanınıza alın, çocukluğunuza doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

Farklıların, aynı olduğu bir çağda yaşıyoruz. Günümüzde hangi işle uğraşıyor olursanız olun yaratıcı olmak ve karşılaştığınız sorunları yenilikçi yöntemlerle çözmek zorundasınız. Özellikle de sürekli yeni ve farklı çıktılar vermeniz gereken bir alanda çalışıyorsanız yaratıcılığınızı sürekli beslemek dışında bir seçeneğiniz yok.

Bazıları size kutunun dışında düşünmeniz gerektiğini söylüyor, bazılarıysa sürekli mor bir inekten bahsediyor. Ben size ineği de kutuyu da bu tavsiyeleri verenleri de çöpe atmanızı tavsiye edeceğim. Çünkü aslında yaratıcılığınızı besleyecek en önemli kaynağa sahipsiniz: Bir çocuğun aklına.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Bir portakal nasıl paylaşılır?

Bir portakal nasıl paylaşılır?

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Bir devam filmi olarak “Material Design”

Bir devam filmi olarak “Material Design”

Gizle