Webinar Kaydı

Nasıl Red Dot Aldık?

1955’ten bugüne en iyi tasarımları ödüllendiren Red Dot Design Awards’da 3 ödülün birden sahibi olan ekip bu videoda! Bu başarının ardındaki hikayeyi merak ediyorsan hemen satın al.
sherpa-design-logo

SHERPA

Define & Design Studio
#Etkileşim Tasarımı #Kullanıcı Deneyimi (UX) #Ürün ve Servis Tasarımı
Kalan koltuk sayısı:
0
Satın al ve izle
Eğitmen hakkında
sherpa-design-logo

SHERPA

Define & Design Studio

SHERPA is a design studio based in Istanbul, focusing on user experience design through defining and designing unique user and customer experiences.

Arçelik ve SHERPA, dünyanın en iyi ürün tasarımlarını onurlandıran Red Dot Design Awards 2018’de 3 ödülün birden sahibi oldu.

Dünyanın en prestijli tasarım organizasyonlarından birinden, hem de ilk başvurusunda 3 ödülle birden dönen ekip, bu 90 dakikalık SHERPA Blog webinarı ile karşında. Büyük bir heyecan ve gururla gerçekleştirdiğimiz bu buluşmada konuşulanları hemen izleyebilirsin.

Arçelik UI/UX Manager Özgür Mutlu Öz, SHERPA Head of Production Selen Şentürk ve SHERPA UX Designer Orkun Duyar ile 3 Red Dot ödülüyle sona eren yolculuğu, ürünlerin tasarım aşamaları, problemlerin tek tek çözümü ve ürün tasarımına dair her şeyi konuştuk. Katılımcılarımız da toplamda 30 yılı aşkın tasarım ve ürün yönetimi tecrübesi olan bu ekibi bir arada yakalamışken aklındaki tüm soruları sordular.

Etkileşim tasarımı, kullanıcı araştırmaları, kullanılabilirlik, evrensel kullanıcı deneyimi şablonları ve ürün tasarımına dair şahane sorular şimdiden hazırla ve detaylı cevaplarını canlı yayında al!

Neler konuşuldu, hangi sorular yanıtlandı?

 • Gerçek anlamda global bir ürün tasarım süreci nasıl işler?
 • Etkileşim tasarımında evrensel kodlar nelerdir?
 • Gestalt İlkeleri ürün tasarımı sürecine nasıl entegre edilir?
 • Tasarım ekipleri nasıl yönetilir?
 • Kurumsal şirketlerde UI/UX ekipleri nasıl oluşturulur?
 • Kullanıcıların psikolojisi nasıl tasarlanır?
 • Etkileşim tasarımında ölçüm ve optimizasyon nasıl olmalı?

Kimler izlemeli?

 • Ürün insanları
 • UI/UX profesyonelleri
 • Tasarım öğrencileri
 • Etkileşim tasarımcıları
 • Tasarım ekibi yöneticileri
 • İş analistleri

Panelistler hakkında

ozgur-mutlu-oz

Özgür Mutlu Öz – Arçelik UI/UX Manager

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Arçelik’te ürün tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını yürütürken tecrübe tasarımı, ürün-kullanıcı etkileşimi ve arayüz tasarımı konularına odaklandı. Arçelik’te ekran ve arayüz tasarımı projelerinde görev aldı. Şu anda Arçelik A.Ş.’nin tüm ürün gamının kullanıcı deneyimi çalışmalarını yürüten ekibe liderlik ediyor.

selen-senturk

Selen Şentürk – SHERPA Head of Production

9 yıla yakın bir süredir dijital sektörde çalışan Selen, SHERPA’nın kurulduğu günden bu yana üretim ekibinin başındaki görevini sürdürüyor. SHERPA ile kullanıcı deneyimi ve etkileşim tasarımı alanlarında bir çok yerel ve global markaya hizmet vermeye devam ediyor.

orkun-duyar

Orkun Duyar – UX Designer, SHERPA

Neredeyse ilk günden beri SHERPA bünyesinde tasarımcı olarak görev alan Orkun, bilgisayar programcılığı ve güzel sanatlar eğitimi alıp, ikisini harmanlayarak dijital tasarıma yönelir. Birçok projede kullanıcı deneyimi, arayüz, etkileşim tasarımı gibi konularda sorumluluklar üstlenir.

Webinar Kaydı
Nasıl Red Dot Aldık?
0
Satın al ve izle