Prototipleme Alışkanlıkları Raporu 2017

SHERPA Blog, 2018

Prototipleme Alışkanlıkları Raporu 2017, SHERPA Blog okurları tarafından yanıtlanan soruların ardından incelenmeye hazır.

Prototipleme Alışkanlıkları Raporu için SHERPA Blog okurlarına sorduk: “Prototipleme yapıyor musunuz?”, “Hangi prototipleme araçlarını tercih ediyorsunuz?”, “Prototipleme yapmıyorsanız, neden?” ve dahası.

Okurlarımızın prototipleme alışkanlıklarını anlamaya yönelik anketimize gelen cevaplar bizi bir hayli şaşırttı.

Ağırlıklı olarak ürün ve servis tasarımcılarından oluşan katılımcıların ilgi gösterdiği anketin tamamlanma oranı %40 ve anketi tamamlamak için harcanan ortalama süre 1.36 dakika oldu.

En önemli çıktılardan biri, okurlarımızın prototipleme alışkanlıklarının — beklediğimizin dışında — dijital ürünler bazında geniş bir alana yayılmış olması.

“Prototiplemeyi nasıl yapıyorsunuz?” sorusuna aldığımız yanıtların %18’i “Prototipleme yapmıyorum.” şeklinde iken; diğer iki yanıttan “Fiziksel prototipler hazırlıyorum.” %14, “Dijital prototipler hazırlıyorum.” ise %68 oranında temsiliyet buldu.

Dijital prototipler hazırladığını belirten kullanıcılara yönelttiğimiz “Hangi dijital araçları kullanıyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlarda ise sırasıyla; Invision, Marvel ve Principle öne çıkıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?