Geçmişten gelen gelecek: Video içeriğin yükselişi

Geçmişten gelen gelecek: Video içeriğin yükselişi

Video üretimi hiç bu kadar kolay olmamıştı. Günümüzde calı yayın imkanı sunmayan bir video platformu yok. Facebook, YouTubeInstagram, Twitter başta olmak üzere ister sadece video içeriğe dair olsun, isterse de bir sosyal medya kanalı olsun, Andy Warhol’un bahsettiği o 15 dakikalık ünlülük hali artık gerçekten de “parmaklarımızın ucunda”. Öte yandan videonun tüketimi de hiç bu kadar kolay olmamıştı. Profesyonellerin yarattığı her tür video içerik Netflix, Amazon, Hulu ve HBO gibi devlerin geliştirdikleri kendilerine has algoritmalar, makine öğrenmesi ve abonelik sistemleri gibi yeni teknolojik/ekonomik modeller sayesinde çok büyük kitlelere çok kısa sürelerde ulaşabiliyor.

Durum böyle olunca, içerik imparatorluğunun yeni bir kralı olduğunu söylemek iddialı bir açıklama değil, gerçekçi bir öngörü oluyor. Video dünyasında son yıllarda yaşanan bu yükselişi ve hareketliliği, 14 yıldır markalara dijital pazarlama alanında strateji ve yaratıcılık alanlarında h,zmet sağlayan ve danışmanlık yapan Cihan Ergür ile konuştuk.

İyi seyirler!

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Kentsel tasarımda kullanıcı deneyimi

Kentsel tasarımda kullanıcı deneyimi

Gizle