Geçmişten gelen gelecek: Video içeriğin yükselişi

Geçmişten gelen gelecek: Video içeriğin yükselişi

Video üretimi hiç bu kadar kolay olmamıştı. Günümüzde calı yayın imkanı sunmayan bir video platformu yok. Facebook, YouTubeInstagram, Twitter başta olmak üzere ister sadece video içeriğe dair olsun, isterse de bir sosyal medya kanalı olsun, Andy Warhol’un bahsettiği o 15 dakikalık ünlülük hali artık gerçekten de “parmaklarımızın ucunda”. Öte yandan videonun tüketimi de hiç bu kadar kolay olmamıştı. Profesyonellerin yarattığı her tür video içerik Netflix, Amazon, Hulu ve HBO gibi devlerin geliştirdikleri kendilerine has algoritmalar, makine öğrenmesi ve abonelik sistemleri gibi yeni teknolojik/ekonomik modeller sayesinde çok büyük kitlelere çok kısa sürelerde ulaşabiliyor.

Durum böyle olunca, içerik imparatorluğunun yeni bir kralı olduğunu söylemek iddialı bir açıklama değil, gerçekçi bir öngörü oluyor. Video dünyasında son yıllarda yaşanan bu yükselişi ve hareketliliği, 14 yıldır markalara dijital pazarlama alanında strateji ve yaratıcılık alanlarında h,zmet sağlayan ve danışmanlık yapan Cihan Ergür ile konuştuk.

İyi seyirler!

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Bir portakal nasıl paylaşılır?

Bir portakal nasıl paylaşılır?

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Akış şemalarında kulvar kullanımı

Akış şemalarında kulvar kullanımı

Gizle