Röportajlar

Tasarım sistemleri: 2021’de bizi neler bekliyor?

Invision, "2021 Ürün Tasarım Eğilimleri Raporu" çalışması kapsamında EightShapes kurucusu Nathan Curtis'le bir araya gelerek tasarım sistemlerinin geçmişi ve geleceği hakkında konuştu.

Berk Bayri 28 Ocak 2021

Dijital ürünler, 2020’de gördüğümüz, daha önce eşi benzeri görülmemiş değişimlerinde ön plana çıktı — aniden evden çalışmaya başlama sürecimizi kolaylaştırmaktan virüsün (ve dezenformasyonun) yayılmasını kontrol etmeye yardımcı olacak yeni yollar bulmaya kadar.

Şimdi 2021’de, dijital ürün tasarımcıları, iş başarısını artırmaya ve geçtiğimiz yıl boyunca edindiğimiz içgörüleri eşitlik ve çeşitlilik, sağlık ve esenlik, aile ve yerel ilişkiler etrafında gerçek bir değişime dönüştürmek için harekete geçirmeye hazırlanıyor.

Ancak, ileriye dönük yeni bir yol tasarlamanın ilk adımı, içinde çalıştığınız bağlamı anlamaktır. Invision olarak yayınladığımız 2021 Ürün Tasarım Eğilimleri Raporu‘nun arkasındaki fikir buydu. Raporu oluştururken, ürünler geliştiren ve sahada yenilik ve değişimi yönlendiren insanlarla konuştuk: multi-disipliner uzmanlar, analistler, liderler ve IC’ler. 2021 için tahminlerini ve her bir trendin temel bir katalizörle nasıl bağlantılı olduğuna dair düşüncelerini yakaladık.

İlk olarak, Nathan Curtis ile tasarım sistemlerinin 2020’de nasıl dönüştüğü ve 2021 için tahminleriyle ilgili bir sohbet gerçekleştirdik.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • alptekinenes

    Güzel ve bilgilendirici olmuş elinize sağlık 🚀

Senin İçin Öneriyoruz