Halil Eren Çelik

UX Designer @Sherpa

Karikatür yarışmasında ödül kazanan bir babanın oğluyum. Üniversite çağında çoçuk kitaplarına çizim yapan ve renklendiren, yağlı boya tablolarıyla evi boya ve tinere boğan, 3D mimari çizimler yapabilen aynı zaman da profesyonel fotoğraf ve video çekebilen bir abinin kardeşiyim. Autocad de mekanik çizimler yapan diğer bir abim daha var :) İşte çocukluğum çizim defterleri arasında, render için beklenilen bilgisayar karşısında, Tiner ve boya kokularının içinde geçti.

İlk bilgisayar ile işlemim 2006 yılında counter değil Photoshop cs3 ile oldu. Abimim çizimlerini photoshop da çizerek başladım bu tasarımcı kimliğine..

O sevgi beni güzel sanatlar fakültesine hazırlanmam için memleketimdem yüzlerce km uzağa itti. O yüzlerce km uzakta yıllarca bu uğurda okudum sadece okula gidip gelmekten ziyade üretim de yaptım. 2. yılımın yaz döneminde istanbulda ülkenin en önemli reklam ajanslarından birinde staj yapma imkanı buldum ve 3. yaz dönemi için de burada çalıştım. Okul biter bitmez bu güne kadar her işim farklı prensipte çalışan işyerlerim oldu. Sırasıyla, Reklam Ajansı, Yazılım Firması, Mobil Tasarım, Start Up E-ticaret, Bahis firması ve Market e-ticaret firmalarında görev aldım. Hepsinden çok fazla şey öğrendim ve o ürünlere de bir değer kattığımı düşünüyorum.

Görsel tasarımcı ve deneyim mimarı görevim bu anlattığım özet hayatımdan doğdu ve geçirdiğim profesyonel hayat ile bütünleşti ve olgunlaştı.

Tasarımlarımda bu iki önemli prensibi dengede tutarak üretmeye çalışan bir tasarımcıyım.

Bu yazarın henüz yayınlanmış bir makalesi bulunmuyor