Aramaların gücü adına: SEO

Yepyeni bir video serisi ile karşınızdayız: SHERPA Blog E-ticaret Sohbetleri. Sektörün merak edilenlerini, alanında uzman isimlerden dinleyeceğimiz bu yeni serinin ilk videosuna, gün içinde farkına varamadığımız fakat kararlarımıza yön veren güçlerden birini konu ettik: Doğaüstü yetiler ya da beşinci boyut değil, SEO.

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) söz konusu olduğunda blogger’lar dahi çıkış yolları ararken, e-ticaret alanında ise meselenin düşündüğümüzden çok daha hayati olduğunun farkına varmamıza yardımcı olan konuğumuz n11’den Uğur Eskici idi. Bildiğimizi sandığımız noktalarda donakaldığımız, konunun alt kırılımlarına ve derinliğine şaştığımız, öğrenmeye doyamadığımız bir sohbet gerçekleştirdik.

İyi seyirler.

Röportajımıza dair bir de mini bilgi notu eklemek zorunda hissediyoruz; çünkü doğru telaffuzuna ayak uyduramadığımız kimi anahtar kelimeler bizi sohbet boyunca zorladı ve bazı yerlerde duraklattı. n11’i ‘ne-on-bir’, SEO’yu ‘es-i-o’, diye zikretmeye çalışırken “n11 SEO Manager’ı Uğur Eskici’yi konuk ettik.” cümlesi mayın tarlasına döndü ve röportajın sonunda göreceğiniz kilitlenmeye sebep oldu. Daha akıcı röportajlar için doğru okuma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şen kalın!

 

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?