İncelemeler

Digitalzone’21 Online: Doğu Avrupa’nın en büyük pazarlama konferansı

Dijital pazarlama alanında taptaze ve derin bilgilerle donanmak isteyenlerin her yıl merakla beklediği Digitalzone'21 konferansının içerğ mercek altına aldık.

SHERPA Blog 25 Ekim 2021

Dijital pazarlama alanında taze ve güncel bilgilerle donanmanın önemi tartışılmaz. Güncel bilgiler, yeni yaklaşımlar gibi birçok bilgiyle tanışmanın en etkili yollarından biri ise etkinlikler. Küresel pandeminin neden olduğu kısıtlar nedeniyle uzun zamandır fiziksel ortamda bir araya geldiğimiz etkinliklere hasret kalmış olsak da, online etkinliklerin sağladığı olumlu etkileri göz ardı etmek de haksızlık olur.

Öyleyse, size güzel bir haberimiz var. Artık Türkiye’de bir klasiğe dönüşen, her yıl heyecanla beklediğimiz Digitalzone’un bu yılki programını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle hem bu seneki konferans programına bir göz atmak hem de önceki yıllarda gerçekleşen Digitalzone etkinliklerinden hafızalarımızda kalanları derlemek istedik.

Bu senenin programından söz ederek başlayalım.

SPONSORLU İNCELEME

Digitalzone’21 nedir?

Digitalzone’21, uluslararası alanlarda çalışan dünyaca önemli konuşmacılardan sektöre dair yenilikleri ve yaratıcı bakış açısında sahip ilgi çekici deneyimleri edinebileceğiniz dijital bir konferans. Dijital pazarlama alanına ilgi duyan herkesin katılabileceği bu konferansta, uluslararası arenada ileri gelen isimler ağırlanıyor.

Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Digitalzone’21, 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Doğu Avrupa ve MENA’nın en büyük dijital konferansı olan Digitalzone’u bu sene online olarak takip etmek mümkün.

Dijital pazarlama alanına ilgi duyan ya da daha başarılı bir dijital pazarlama uzmanı olmak isteyen SHERPA Blog okurları, Digitalzone için kaydını şuradan oluşturabilir: zeo.org/digitalzone

Digitalzone’21’de neler var?

2 gün sürecek; toplamda 14 oturum ve 2 panele ev sahipliği yapacak konferansta şu konular ele alınacak:

 • Dijital dönüşüm sürecinde, liderlerin yapması gerekenler hakkında ipuçları,
 • İtibar yönetimi ve pazarlamada PR SEO odaklı bilgi aktarımı ve gerçek hayattan örnekler,
 • Online alışveriş sitelerinin organik büyümesinde en sık yaşanan SEO problemleri ve düşük maliyetli çözüm seçenekleri,
 • Popüler SEO araçlarından elde edilen verilerin analiz edilebilmesi için Big Query’nin kullanımı hakkında bilgiler,
 • SEO’ya dair merak edilen soruların cevaplanması,
 • Büyüme stratejileri, hedefleme ve planlama hakkında bilgiler gibi dijital pazarlama alanında ve SEO hakkında birçok bilgi ve stratejiler

Digitalzone’21’de kimleri izleyebileceğiz?

Digitalzone’21’da bu yıl yer alacak olan konuşmacılar ve gündemler şöyle:

 • Advanced Core Web Vital Investigations (Izzi Smith)
 • Google Analytics for SEO (Arnout Hellemans)
 • Google In Real Life (Bill Slawski)
 • How to show up better in local searches in 2022 (Greg Gifford)
 • How to use PR SEO to harness this new frontier of reputation management and marketing (Lexi Mills)
 • Server-side Tagging – Future of data collection (Simo Ahava)
 • Speaking the language of your customer and your CMO (Wil Reynolds)
 • Using SMALL Data to improve your results without increasing your budget, being overwhelmed, or collecting more data (Jeff Sauer)
 • Top E-Commerce SEO Do’s & Dont’s to Grow your Online Shop (Aleyda Solis)
 • How to Scale Your Link Building/Outreach Efforts (Judith Lewis)
 • Transformation in a Networked World (Yves Filippucci)
 • BigQuery for SEO: Analyze Billions of Rows By Only Using Google Sheets & Create Your Own SEO Database (Yiğit Konur)
 • Growth 101 (Rıza Doruk Ercan)
 • Soru ve Cevaplarla SEO Paneli (Tevfik Mert Azizoğlu, Yağmur Şimşek, Tuğçe Durmuşoğlu)
 • UX & UI and Product Marketing Panel (Yiğit Konur, Rıza Selçuk Saydam, Yakup Bayrak)

Digitalzone’21’e nasıl katılabiliriz?

Konferans geçen sene olduğu gibi bu sene de Big Marker platformu üzerinde gerçekleştirilecek. zeo.org/digitalzone21-online/ adresindeki web sitesi üzerinden formu doldurarak Digitalzone’21 etkinliğine kayıt olduğunuzda, e-posta adresinize kaydın oluşturulduğuna dair onay maili gönderilecek.

Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra etkinliğin başladığı gün katılımcıların e-posta adreslerine gönderilen link, konferansın yapılacağı uygulamaya katılımcıları otomatik olarak yönlendirecek.

Konuşmacılara sorular sormak isteyenler için oturumların son 15 dakikası soru cevap bölümü olarak ayrılacak. Bu süre zarfında soruları olan dinleyiciler sohbet butonu yardımıyla sorularını konuşmacılara iletebilecek. Konferansın tamamında çevrimiçi olmak istemeyen kullanıcılar ise e-posta adreslerine yönlendirilen link ile istedikleri oturuma katılabilecek.

Unutmadan belirtelim: Digitalzone’21 etkinliği sırasında konferanslar kayıt altına alınacak ve etkinliğin tamamı yıl sonunda Youtube’da yayınlanacak.

Önceki Digitalzone konferanslarında neler oldu?

SHERPA Blog okurları Digitalzone’a pek yabancı değil 🙂 Digitalzone’17’nin ardından konferansın birinci gününe ve ikinci gününe ait notlarımızı paylaşmıştık.

Eğer daha önce herhangi bir Digitalzone etkinliğine katılmadıysanız, aşağıda paylaşacağımız videolar sizi nelerin beklediği konusunda bir fikir edinmenize yardımcı olabilir!

Digitalzone etkinliği kimler tarafından düzenleniyor?

Digitalzone, dijital pazarlama alanında Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olan Zeo tarafından 9 yıldır düzenleniyor. Bu yılki konferansın sponsoru ise, Zeo tarafından geliştirilen yeni SaaS ürünü seo.do.


SHERPA Blog 1 makale, 42 röportaj, 1 liste ve 2 inceleme yayınladı.
İlgini çekebilir