Homerun ile işe alım deneyimini kolaylaştırın

Homerun ile işe alım deneyimini kolaylaştırın

Homerun, yeni nesil işletmelerin insan kaynakları işe alım süreçlerinde, hem aday çalışan iletişimi hem de başvuru süreç yönetiminde kullanabilecekleri web tabanlı bir insan kaynakları süreç yönetim aracıdır.

Homerun aracılığıyla işletmenizin İK yaklaşımını, kurum kültürüne ait statik, dinamik içerikleri barındıran bir tanıtım sayfasını, dilerseniz kendinize ait bir alan adında, dilerseniz Homerun’ın size sunacağı sub-domain‘de hızlıca üretebilir ve yayına alabilirsiniz. Açık pozisyonlarınız için iş ilanlarını oldukça kullanıcı dostu bir arayüzden hızlıca yaratabilir, adayların başvuru esnasında yanıtlamaları için küçük anketler kurgulayabilirsiniz. İşe alım sürecinde takım arkadaşlarınızı da değerlendirme adımına dahil edebilir, onların adayla ilgili görüşlerini alabilirsiniz.

 


Künye

Kuruluş yılı: 2016
Menşei: Hollanda/Rotterdam
Mevcut kullanıcı sayısı: N/A


Değer önermesi: Homerun daha iyi adaylarla görüşmenizi sağlar ve tüm insan kaynakları başvuru değerlendirme sürecinizi kolaylaştırır.

Kategori: İnsan kaynakları yazılımları, çevrimiçi aday değerlendirme araçları.

Ücretlendirme:

 • Kullandığın kadar öde: 29 euro / 1 aktif ilan
 • 10 ilan için aylık sabit ödeme: 190 euro / 10 ilan
 • 20 ilan için aylık sabit ödeme: 380 euro / 10 ilan
 • 30 ilan için aylık sabit ödeme: 570 euro / 10 ilan

Aylık abonelik paketlerinin yıllık olarak ödenmesi durumunda devreye %20 indirim giriyor.

Web sitesi: homerun.co


Entegrasyonlar

 • İşletmenizin ilanlarını Facebook, Twitter, Instagram ve Google Ads reklam kampanyalarıyla entegre bir şekilde yaymanızı ve Instagram üzerinden resmi hesaplarınıza yüklediğiniz görsellerin Homerun üzerinde oluşturduğunuz İK sayfasından görüntülenmesini mümkün kılar.
 • Homerun’ın https://developers.homerun.co/ adresinden erişilebilen bir API’si bulunuyor. API üzerinden Homerun veritabanı üzerindeki aday ve ilan başvuru bilgilerine erişim sağlar.

SHERPA’da kullanıyor muyuz?: Evet.

Neden kullanıyoruz?: SHERPA’nın kurum kültürünü de yansıtabileceğimiz İK başvuru süreçlerini yönetebileceğimiz özel bir SaaS’a ihtiyaç duyuyorduk. Homerun beta’ya çıktığı günden bugüne tüm işe alım süreçlerini Homerun üzerinden yürütüyoruz. Homerun sayesinde, SHERPA’nın açık pozisyon ilanlarına başvuran adaylardan geleneksel CV gönderimi yapmalarını istemek yerine, adayların kendilerini çok daha rahat ve özgün bir şekilde ifade edebilecekleri bir ortam sunabiliyor ve aynı zamanda başvuruları ekip içinde kolaboratif bir şekilde değerlendirebiliyoruz.


 Artıları

 • Kurumsal bir web sitesinin içinde sıkışıp kalmış İK içeriklerini ve başvuru modüllerini, oldukça basit ve kullanışlı bir içerik yönetim paneli aracılığıyla söz konusu sitenin limitlerinden kurtarıp bağımsızlaştırıyor.
 • Adayların daha önce diğer hangi ilanlarınıza başvurduklarını, sizin ve takım arkadaşlarınızın adayla ilgili nasıl görüşler paylaştıklarını ve başvuru sonuçlarını bir çırpıda görebilmenizi sağlıyor.
 • İlanların sosyal ağlarınız üzerinden dilerseniz organik, dilerseniz reklam destekli bir şekilde yayılmasını, başvuruların hangi kanallardan daha fazla trafik aldığını analiz etmeyi kolaylaştıran birçok araç barındırıyor.
 • Linkedin’de proaktif olarak yürüttüğünüz taramalar için Chrome Homerun eklentisi, e-posta ile size ulaşan aday CV’lerini kolaylıkla sistemin içine ekleten arayüz deneyimi ile kullanıcısını, farklı farklı ortamlarda aday bilgileri biriktirmekten kurtarıyor.
 • Trello’vari süreç yönetim deneyimi sayesinde, adaylarla yürütülen görüşmelerin anlık olarak ne durumda olduklarını kuşbakışı görüntülemeyi, adaylarla ilgili aksiyonları drag&drop ile gerçekleştirmenizi sağlıyor.
 • Medium üzerinden çok faydalı içerikler yayınlayan Homerun’ın özellikle başvuru süreçlerinde kullanılabilecek taktikleri barındıran Playbook’larının okunması şiddetle önerilir.

Eksileri

 • Daha önceden herhangi bir İK SaaS’ına bütçe ayırmamış startuplar için fiyatlama sıkıntılı (ücretsiz 15 günük deneme, bir işe alım sürecini tamamlamaya yetmiyor.)
 • Aday değerlendiriciler için sunulan mobil deneyim, masaüstü deneyimi kadar yetkin ve kullanışlı değil.

Ekran Görüntüleri

Kullanımı basit, özellik seti geniş içerik editörü sayesinde işletmenizin kurum kültürüne uygun bir karşılama sayfasını dakikalar içinde hazırlayabilirsiniz.
Adayların başvurularını Linkedin profillerini forma ekleyerek kolaylıkla tamamlamalarını sağlayabilirsiniz.
Başvuru süreçlerinin değerlendirmesini, takımınızla birlikte, kendi vereceğiniz isimlerle tanımlayacağınız iş akış kanvası üzerinden yürütebilirsiniz.
Dilerseniz adayları liste olarak görüntüleyebilir, aday başvuruları üzerinde toplu işlem yapabilirsiniz.
Aday profili detayında, diğer takım arkadaşlarınızın adayla ilgili ne gibi yorumlarda bulunduklarını okuyabilir, yorumlara yanıt yazabilir, dilerseniz Homerun üzerinden adaya e-posta gönderebilirsiniz.

Homerun.co, yayına giriş tarihi olan 2016 esas alındığında daha şimdiden Renault, Publicis One, Bugabo, DigitasLBi, WeTransfer ve Decathlon gibi, insan kaynakları değerlendirme süreçleri konusunda oldukça titiz markaların tercihi olmayı başardı. Homerun’ın içerik ve süreç yönetimi deneyim tasarımının basitliği bizi kendisine hayran bırakmış olsa da değerlendirme sürecini yönetenler için sunulan mobil deneyim ne yazık ki aynı kalitede değil.

%20 indirim fırsatı! Girişimciye Dönüş, SHERPA Blog okurlarına %20 indirimli! 2 ay sürecek online girişimcilik eğitimleriye problemi gözlemekten fikir bulmaya, müşteriyi doğrulamaktan yatırımcı sunumuna kadar tüm girişimcilik adımlarını video ve araçlarla adım adım öğren. İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Adaylar için sunulan basit başvuru kurgusu, ilanları yaratan ve değerlendirme sürecini yönetenlerin kullanımına tahsis edilen (kullanıcı araştırmalarından edinilen iç görülere fazlasıyla saygı gösterilmiş olduğu kesin) araçlar, Homerun’ı İK başvuru değerlendirme süreçlerinize çok hızlı bir şekilde monte edilebileceğiniz bir çevrimiçi yazılım olarak konumlanıyor.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları girisimciler-icin-ted

Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Benchmarking: Sizden bile gizli silah

Benchmarking: Sizden bile gizli silah

Gizle