RealtimeBoard: Yeni nesil yazı tahtası

RealtimeBoard: Yeni nesil yazı tahtası

Görsel düşünmenin ve ortak çalışmanın, fikir gelişimi açısından ne kadar yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Geleneksel yazı tahtası deneyimini, canlı ve çoklu kullanıcı desteğiyle dijital ortama taşıyan RealtimeBoard sayesinde, her ihtiyacınıza uygun tablolar ve şemalar yaratabilir, birbirinden çok uzakta olan ekip üyeleriyle görsel fikir geliştirme seansları düzenleyebilir ve bunları müşterilerinizle zahmetsizce paylaşabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi RealtimeBoard, pek çok kişinin aynı anda erişebileceği ve canlı etkileşime geçebileceği bir sanal yazı tahtası. Farklı alanlarda fikir geliştirme ve tablo oluşturma ihtiyaçlarına sahip kullanıcılara; Yenilik ve Fikir Üretimi (Innovation & Ideation), Kullanıcı Deneyimi Araştırma ve Tasarımı (UX Research & Design), Yalın ve Çevik Yönetim (Lean & Agile Management) ve İş Analizi ve Stratejisi (Business Analysis & Strategy) başlıkları altında onlarca farklı şablon sunan RealtimeBoard hem iş süreçlerini rahatlatıyor, hem de fikir geliştirmeyi kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Künye

Kuruluş yılı: 2011
Menşei: ABD
Mevcut kullanıcı sayısı: 1.000.000+


Değer önermesi: RealtimeBoard bir fikir ya da proje üzerinde, online ekip üyelerinin katılımıyla, görsel bir platformda eşzamanlı çalışmanızı sağlar.

Kategori: Online tablo oluşturma araçları, online fikir geliştirme araçları


Ücretlendirme:

 • 3 kullanıcıya kadar takımlar için: Ücretsiz (Sadece belirli özellikler)
 • 5 kullanıcılı takımlar için: Aylık 50 dolar / Yıllık abonelikte aylık 40 dolar (Kullanıcı sayısına göre ücret aynı oranda katlanıyor. Örnek: 50 kullanıcı 500 dolar/ 400 dolar)
 • 50+ kullanıcılı takımlar için: Teklif üzerine fiyat veriliyor.
 • Kapsamlı tek kullanıcı hesabı (Premium) için: Aylık 10 dolar / Yıllık 96 dolar

Web sitesi: realtimeboard.com


Entegrasyonlar:

 • RealtimeBoard günümüz iş dünyasında sıkça kullanılan online uygulamaların neredeyse hepsiyle entegre çalışıyor. Jira, Trello, Confluence, Slack gibi proje ve takım çalışması araçları; Sketch, Invision ve Marvel gibi tasarım ve prototipleme araçları; Google Drive, Dropbox, OneDrive, Creative Cloud gibi bulut depolama platformları; Word, Excel ve Poweroint gibi ofis araçları hatta Iconfinder ve Soundcloud servisleri bile RealtimeBoard ile uyumlu. Sürekli gelişen entegrasyonları için güncel sayfayı ziyaret etmenizde fayda var.
 • Tüm bunların yanında RealtimeBoard gerçek hayatta kullandığınız Post-it notlarını fotoğraflayarak dijitale aktarmanızı sağlayan bir dahili araca sahip. Kullanışlı ve başarılı.

SHERPA’da kullanıyor muyuz?: Evet

Neden kullanıyoruz?: Özellikle kullanıcı araştırmaları çatısı altında, persona kartları oluşturma, kullanıcı hikayeleri görselleştirme, müşteri deneyimi yolculuğu haritaları hazırlama; ve bir adım ötesinde akış şeması, kategori ağacı ve içerik haritası, hatta basit wireframe konseptleri oluşturma evrelerinde RealtimeBoard ile çalışmaktayız. Kullanıcı araştırmaları sonucu elde ettiğimiz verileri görselleştime ve geliştirme aşamalarında, özellikle kullanım kolaylığı ve sunulabilir çıktı alabilme konularında işlerimizi kolaylaştıran RealtimeBoard, daha sonraki adımlarda çoklu kullanıcı erişimi ve etkileşim desteğiyle, proje sahibi ve SHERPA ekiplerinin ortak çalışma alanına dönüşüyor.


Artıları

 • Basit, çok basit: Uygulamayı öğrenme konusunda fazladan bir çaba göstermeniz gerekmiyor. Boş bir kanvasta ihtiyacınıza uygun görsel içerikleri oluşturabileceğiniz gibi mevcut şablonlar arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçip doğrudan çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Ayrıca mevcut şablonları kişiselleştirebilir ya da kendi şablonlarınızı oluşturup tekrar kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.
 • Her platformdan erişilebilir: Uygulamanın Windows ve Mac masaüstü, Android ve iOS mobil versiyonlarının yanı sıra web üzerinden kolayca erişilebiliyor. Böylece farklı sistemlere sahip kullanıcılar için erişim problemi ortadan kalkıyor.
 • Çoklu kullanıcı ve eşzamanlı çalışma: İster fikir geliştirme, ister proje yönetimi, ister kullanıcı deneyimi tasarımı alanında çalışılıyor olsun, pek çok kullanıcının sürece aynı anda katılımı yapılan işe hız kazandırıyor ve değer katıyor.

Eksileri

 • Çok fazla katılımcının olduğu projelerde, şaşırtıcı olmayacak biçimde, sistem yavaşlayabiliyor.
 • Ücretsiz versiyonu ile yapılabilecekler sınırlı. Uygulamadan daha fazlasını alabilmek için ücretli versiyonlara geçiş yapmak gerekiyor.

Ekran görüntüleri

Yenilik ve Fikir Üretimi (Innovation & Ideation) şablonları
Kullanıcı Deneyimi Araştırma ve Tasarımı (UX Research & Design) şablonları
Yalın ve Çevik Yönetim (Lean & Agile Management) şablonları
İş Analizi ve Stratejisi (Business Analysis & Strategy) şablonları

RealtimeBoard, kullanıcılara karmaşık görsel tasarım uygulamalarına ihtiyaç duymadan, profesyonel tablolar, şemalar ve akışlar hazırlayabilecekleri bir çalışma alanı sunmanın yanı sıra görsel düşünmeyi teşvik eden ve bunu ekip halinde yapmayı olabildiğince basitleştiren bir fikir geliştirme aracı.

%20 indirim fırsatı! Girişimciye Dönüş, SHERPA Blog okurlarına %20 indirimli! 2 ay sürecek online girişimcilik eğitimleriye problemi gözlemekten fikir bulmaya, müşteriyi doğrulamaktan yatırımcı sunumuna kadar tüm girişimcilik adımlarını video ve araçlarla adım adım öğren. İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Her seviyeden kullanıcının zorlanmadan çalışmaya başlayabileceği ve farklı kategorilerde ihtiyaçlarına yönelik görsel çerçevede içerikler oluşturabileceği RealtimeBoard iş süreçlerinizde karşınıza çıkabilecek pek çok “nasıl yaparım?” sorusuna rahatlıkla yanıt olabilir.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Nitelikli kahve tasarlanabilir mi? kronotrop-ozgun-sarisoy

Nitelikli kahve tasarlanabilir mi?

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Kullanıcı deneyimi dünyasını şekillendiren 6 trend 6-ux-trends

Kullanıcı deneyimi dünyasını şekillendiren 6 trend

Gizle