Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları

Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları girisimciler-icin-ted

Girişimcilik dışarıdan “kendi işinin sahibi olma, CEO sıfatını gururla taşıma, 30’undan önce milyonları (hem para hem de kitle açısından) yönetme ve 40’ına doğru da emekli olma” gibi bir hayat gibi görünüyor. Halbuki MIT’nin yaptığı ve Harvard Business Review tarafından haberleştirilen bir araştırmaya göre ABD’deki girişimcilerin yaş ortalaması 42, yüksek bir hacimle büyüyen girişimlerin (yani başarılı girişimlerin) kurucularının yaş ortalaması ise 45.

40’ına doğru emekli olmayı planlayan ülkemizin genç ve parlak CEO’ları için manzara pek istedikleri gibi değil sanki… Yine de işleyen demir ışıldar diyoruz ve bu yollardan senden, benden, bizden önce geçmiş, kimi başarılı olmuş, kimi de başarısızlığıyla adını tarihe kaydetmiş kişilerden iç görü ve önerileri dinlemek her zaman iyidir diyoruz. Her ne kadar bir musibet bin nasihatten iyi olsa da, okurlarımızın okuduklarından ders çıkaran bir kitle olduğuna inancımız tam.

O zaman buyrun, kaderin cilvesi tarafından şekillendirilmiş hayatlardan, TED olmasa hayatta dinleyemeyeceğimiz, üzerine konuşamayacağımız ve kendimize dair dersler çıkaramayacağımız konular. Girişimciler için, girişimcilerden tasarıma, motivasyona, liderliğe, inovasyona ve kollektif bilince dair seçmece konuşmalar.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Post-demografik pazarlama ve netnografi

Post-demografik pazarlama ve netnografi

Gizle