Metinlerinizi ahenkle dans ettirecek 5 yazım tekniği

Metinlerinizi ahenkle dans ettirecek 5 yazım tekniği internet-yazim-teknikleri

Kodlamayı küçük parçalara ayırmak kolaydır. Nesneler. Değişkenler. Döngüler.

Peki metinleri? Pek değil. Tabii ki, “cümleler” ve “paragraflar” var, ancak bunun ötesinde, çoğu insan metin yazarlığını bir “iş” yapan şeyin ne olduğu hakkında bir fikre sahip değil.

Peki, aslında yazar olmayan kişiler bir web sitesi için metin yazarsa ne olur dersiniz?

İşin pek de iyi sonuçlanmayacağı kesin, ne de olsa ellerinin altında ve kullanımlarına açık olan birçok metod ve yöntemden habersizler.Ne kadar da acı! Oysa ki bunların farkında olmak, metinlerinize şarkılar söyletebilir, belirli demografilere ayrılmış hedef kitlenize uygun bir anlatım sağlayabilir veya insanları satın almaya teşvik edebilir. Tekrarlama, simetri ve ahenk gibi kavramlar ise cephaneliğinizin birer parçasıdırlar. Bu yöntemleri bilmeden doğru bir şekilde kullanıyor olabilirsiniz, ancak bilinçli kullanım her zaman daha iyidir.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
 • kamilklkn
  kamilklkn

  Merhaba, bu konuda kaynak önermeniz mümkün mü? Daha derinlemesine öğrenmek adına.

  • Alkan Dalkılıç
   Alkan Dalkılıç

   Merhaba, metin yazarlığı konusunda kendinizi geliştirmek için öncelikle hangi alana odaklanacağınıza karar vermeniz gerekli. Metin yazarlığı başlığı altında (dijital sektörde) kullanıcı deneyimi yazımı (UX writing), içerik yazarlığı (content writing), SEO odaklı metin yazarlığı (SEO writing), sosyal medya/reklam yazarlığı gibi altbaşlıklar bulunuyor. Bunlardan birisinde uzmanlaşmaya karar verdikten sonra o alana dair okumalarınızı yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Metinlerinizi ahenkle dans ettirecek 5 yazım tekniği internet-yazim-teknikleri

Metinlerinizi ahenkle dans ettirecek 5 yazım tekniği

Gizle