Pixar Esanslı 5 Altın UX Prensibi

Pixar Esanslı 5 Altın UX Prensibi

İşin içinde Pixar olunca, bizde akan sular duruyor. Belki bazılarınız, eski Pixar’lı sanat yönetmeni Emma Coasts’ın Pixar’daki hikayeleştirme prensipleriyle ilgili seri bombardımanla, Twitter üzerinden paylaştığı 22 prensibi okumuştur. Okuyamayanlar için Pixartouchbook.com’da güzel bir derleme de yapılmış. Mutlaka göz atmanızı öneririm. Peki ne oldu da 22 prensip, UX’e uyarlanarak 11’e indirildi? İşte bunlar hep iteratif yaratıcılık denemeleri… Gelin, adım adım, işin nereden nereye geldiğini sizinle paylaşalım.

ThougthWorks’teki meslektaşlarımızdan Valeria Spirovkski, geçtiğimiz günlerde ThoughtWorks’ün Medium Collection’ında güzel bir yazı paylaştı. Kısaca özetlemek gerekirse, Valeria yazısında, Emma Coasts’ın Pixar’da insana dokunabilen hikayeler oluşturulurken derlediği “Pixar’da hikaye oluştururken en çok dikkat edilen 22 prensibi” nasıl olup da UX perspektifiyle yorumlayabileceğimizi anlatıyor. (Şahane bir yazı… Mutlaka okuyun.) İki örneğini aşağıda paylaşacağım image-macro’lar da cabası…

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Alan alıyor: Son 5 yılda satın alınan tasarım stüdyoları ve düşündürdükleri…

Alan alıyor: Son 5 yılda satın alınan tasarım stüdyoları ve düşündürdükleri…

Gizle