Ürün detay sayfası bileşenlerinin en iyi kullanıldığı 5 örnek

Ürün detay sayfası bileşenlerinin en iyi kullanıldığı 5 örnek

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta e-ticaret sitelerinin ürün detay sayfasının anatomisini incelemiştik. Bu yazımızda ise, ele aldığımız noktaları, en iyi şekilde uygulayan örnekleri inceleyeceğiz.

Kargoya verilme süresi

Kullanıcı olarak bilmek istediklerimizden biri de, ürünün ne zaman kargolanacağıdır. Çünkü bu durum, satın alma kararımızı direkt etkiler. Bazen ürüne acil olarak ihtiyacımız olurken, bazen süre bizim için önemli değildir. kliksa.com örneğini incelediğimizde, ürünlerin detay sayfasının tam ortasında bu bilgiye detaylı bir şekilde yer verildiğini görebiliyoruz. Sadece bununla da kalmıyor, bu kutunun yanına geldiğimizde, bir tooltip çıkartarak daha detaylı bilgilendirme sağlıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
 • Fırat Dede
  Fırat Dede

  Çok güzel bir yazı. Teşekkür ederiz 🙂 Ürün sayfalarında sağ ve sol sütun olup olmaması hakkında fikirleriniz nelerdir acaba?:)

  • Serhan Yazar
   Serhan Yazar

   Teşekkürler Fırat, beğenmene sevindik 🙂 Ürün sayfaları, kullanıcının site içerisindeki keşfinin sonlandığı yerdir. Arama, kategoriler ve filtreleme gibi yöntemler kullanılarak kullanıcı istediği ürüne ulaşmış olur. Bu yüzden ürün sayfasında odağı dağıtacak ekstra içerikler bulundurmamakta fayda var. Kısacası sağda veya solda sütun olmaması daha iyi olacaktır.

   Dünya’nın önde gelen e-ticaret altyapı sağlayıcılarında Shopify’ın yaptığı bir analizde incelenen sayfalarında sağda veya solda kolon barındırmadığını görebilirsin. O yazıya da şuradan erişebilirsin.
   http://www.shopify.com/blog/16204608-7-effective-ecommerce-product-pages-how-to-turn-visitors-into-customers

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Abonelik ekonomisinin kazananı: subscrEASY

Abonelik ekonomisinin kazananı: subscrEASY

Gizle