Listeler

Ürün yöneticilerinin yaptığı 4 hata

Ürün yöneticisi olarak işe başladığınızda, aynı gün içerisinde defalarca sevinç ve keder arasında gidip gelmeye de başlarsınız. Bu yazımızda örnekler üzerinden ürün yöneticilerinin genelde yaptıkları hatalardan ve düştükleri tuzaklardan bahsettik.

Selen Şentürk 02 Eylül 2015

Ürün yöneticisi olarak işe başladığınızda, aynı gün içerisinde defalarca sevinç ve keder arasında gidip gelmeye de başlarsınız. Zamanla, çok talep edilen bir özelliği piyasaya sürmenin ve bir yığın yazılım hatası altında ezilmenin iniş ve çıkışlarını yönetmeyi öğrenirsiniz, ancak bu his asla tamamen kaybolmayacaktır.

Doğrusunu söylemek gerekirse, zaten bu hissin yok olmasını hiç istemem çünkü, ne öğreniliyorsa en çok bu kaos ortamında öğreniliyor. 

Bir ürünün, projenin yönetiminin büyük bir kısmı deneyimle öğrenilse de, ilk başladığınızda yine de “Keşke bunları daha önce bilseydim” dediğiniz birçok konu oluyor.

Ürün ve proje yönetimi sanatını öğrenirken, kendi iniş çıkışlarınızı da yönetmenize yardımcı olmak adına, dünya için küçük ama ürün yöneticileri için büyük etkileri olan konulardan kısaca bahsedeceğim.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
    Keşfetmeye Devam Et