Makaleler

360 Derecelik İşbirliği!

Bugün sizlere gerçek hayat örnekleriyle deneyimleyerek modüllerin doğru şekilde yerlerine oturmasını sağladığımız bir işbirliğinden söz etme gururunu yaşıyorum.

Can Taner 15 Mayıs 2015

Growth Hacking hizmetinin yolu, şirketlerin tüm dijital ve hatta bazen dijitalde olmayan operasyonlarına nüfus etmek, oralarda büyüme odaklı değişimler, optimizasyonlar sağlamaktan geçiyor. Ancak aynı zamanda biz “Sen çekil, biz yapalım” mantığından bir o kadar da uzak durmaya çalışıyoruz. Bu tercih için sayabileceğim onlarca sebebin neredeyse hepsi, tek bir kavşakta buluşuveriyor: efektif kaynak kullanımı. Kaynağımız sınırlı olduğundan, doğru yönetim yapabilmemiz şart. Ayrıca biz operasyona girdiğimizde asıl işimiz olan resme geniş açıdan bakma özelliğimize zarar verme ihtimalimizi arttırmış olacağız ki bunu ne biz ne de müşterilerimiz ister diye düşünüyorum. Ancak bu durum, işin yapılması gerektiği gerçeğini de değiştirmiyor; “Dönüşümünüzü arttırmak için şu noktalarda UX/UI iyileştirilmesi yapılması lazım” veya “Şu ana konularda SEO çalışması yapmanız lazım.” dediğimizde sizlerin “İyi de biz onu yapabilecek uzmanlığa sahip değiliz” diye yanıt vermesi durumunda, çözümün “bir şekilde” üretilmesi gerekiyor. Tabii ki mevcut yapıda, müşterilerimizin bu tip ihtiyaçları ortaya çıktığında içinde bulunduğumuz ekosistemdeki doğru kaynaklara yönlendirmede bulunuyoruz. Ama bu çözüm, projenin başından itibaren içinde olan bir uzman partinin gerekli işi tam da o “ihtiyacın vuku bulduğu” anda gerçeklemesi ve sorumlulukların kişi veya partiler arasında geçişinin “seamless” olması gibi bir deneyim sağlamayabiliyor.

İşte bu yüzden yeni bir mekanizma oluşturmak için bir süredir üzerinde çalıştığımız ve gerçek hayat örnekleriyle deneyimleyerek modüllerin doğru şekilde yerlerine oturmasını sağladığımız bir işbirliğinden söz etme gururunu yaşıyorum.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et