360 Derecelik İşbirliği!

360 Derecelik İşbirliği!

Growth Hacking hizmetinin yolu, şirketlerin tüm dijital ve hatta bazen dijitalde olmayan operasyonlarına nüfus etmek, oralarda büyüme odaklı değişimler, optimizasyonlar sağlamaktan geçiyor. Ancak aynı zamanda biz “Sen çekil, biz yapalım” mantığından bir o kadar da uzak durmaya çalışıyoruz. Bu tercih için sayabileceğim onlarca sebebin neredeyse hepsi, tek bir kavşakta buluşuveriyor: efektif kaynak kullanımı. Kaynağımız sınırlı olduğundan, doğru yönetim yapabilmemiz şart. Ayrıca biz operasyona girdiğimizde asıl işimiz olan resme geniş açıdan bakma özelliğimize zarar verme ihtimalimizi arttırmış olacağız ki bunu ne biz ne de müşterilerimiz ister diye düşünüyorum. Ancak bu durum, işin yapılması gerektiği gerçeğini de değiştirmiyor; “Dönüşümünüzü arttırmak için şu noktalarda UX/UI iyileştirilmesi yapılması lazım” veya “Şu ana konularda SEO çalışması yapmanız lazım.” dediğimizde sizlerin “İyi de biz onu yapabilecek uzmanlığa sahip değiliz” diye yanıt vermesi durumunda, çözümün “bir şekilde” üretilmesi gerekiyor. Tabii ki mevcut yapıda, müşterilerimizin bu tip ihtiyaçları ortaya çıktığında içinde bulunduğumuz ekosistemdeki doğru kaynaklara yönlendirmede bulunuyoruz. Ama bu çözüm, projenin başından itibaren içinde olan bir uzman partinin gerekli işi tam da o “ihtiyacın vuku bulduğu” anda gerçeklemesi ve sorumlulukların kişi veya partiler arasında geçişinin “seamless” olması gibi bir deneyim sağlamayabiliyor.

İşte bu yüzden yeni bir mekanizma oluşturmak için bir süredir üzerinde çalıştığımız ve gerçek hayat örnekleriyle deneyimleyerek modüllerin doğru şekilde yerlerine oturmasını sağladığımız bir işbirliğinden söz etme gururunu yaşıyorum.

Her gün sayıca artan ve çap olarak da büyüyen proje taleplerinin karşılayabilmek ve kalite kaygımızı son güne kadar devam ettirebilmek adına, Mayıs 2015 itibarıyla;

Kullanıcı deneyimi tasarımı ve geliştirilmesinde uzmanlığı ve yenilikçi yapısını anlatmama gerek olmadığını düşündüğüm DAM Startup Studio çatısı altındaki “flagship” girişimimiz olan SHERPA

ve,

SEO konusunda butik çalışma yapısında idealist takıntılarının yanında pratik, işlevsel çözümüler sunarak günübirlik kazanımlar yerine orta ve uzun vadede ciddi hedefleri gerçeklemeyi ilke edinmiş Stradiji ile bir araya gelerek ortak hizmetler sunmaya başlıyoruz.

Her iki girişimle yaptığımız çalışmalar sonucunda gördük ki beraber projeleri ele aldığımızda zaman, efor ve bunlara bağlı olarak müşteri tarafından harcanması gereken kapital miktarlarında sağladığımız tasarruflar çok ciddi seviyelerde. Bundan da önemlisi başarıya ulaşma hızı ve kalitesindeki gerçeklenme şansını kat be kat arttırdığımızı fark ediyor, bununla hem heyecanlanıyor hem de keyif alıyoruz.

Beraber nice projeler yapmak dileğiyle…


SHERPA Hakkında

SHERPA, DAM Startup Studio’nun ilk girişimdir. Mayıs 2013’te kurulan SHERPA, masaüstü, mobil ve Smart TV’lerde yayınlanan dijital ürün ve servisler için sonuç odaklı kullanıcı deneyimi tasarımları yaratmak amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne Samsung, Arçelik, Beko, Grundig, Unilever, Avea, Brisa, Radore, Joy Game, Monitera, Koalay.com ve Fleetcorp gibi kendi alanlarında lider çok uluslu veya ulusal birçok kuruluş için yatırıma geri dönüşü yüksek dijital deneyim projeleri sunmuştur.   

Daha fazla bilgi için SHERPA’nın web sitesini ya da çok kısa da sürede Dijital Tasarım ve Ürün Geliştirme konularında en zengin Türkçe kaynaklardan birisine dönüşen SHERPA Blog’u ziyaret edebilirsiniz.  

Stradiji Hakkında

Stradiji kurulduğu 2010 yılından beri kurumsal web sitelerine SEO danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda kurumsal ve bireysel SEO eğitimleri de veren Stradiji,  halihazırda Teb.com.tr, Cepteteb.com.tr ve Koalay.com gibi alanında lider e-ticaret projelerine SEO danışmanlık hizmeti vermektedir.

Stradiji, sunduğu hizmetlerle, Google Adwords maliyetlerinin azaltılması, organik trafikten elde edilecek trafiğin ve dönüşümün arttırılması, projenin teknik performansının Google kriterlerini sağlayacak şekilde iyileştirilmesi, Google algoritma güncellemesi uyumluluğunu mümkün kılınması, mobil SEO çalışmaları ile Google mobil arama sonuçlarında daha görünür hale gelinmesi gibi hedeflerin başarılmasını mümkün kılmaktır. 2014 yılından itibaren App Store Optimization hizmeti ile mobil uygulamalar için optimizasyon hizmeti de sunmaktadır.

Girişimciler Ciz.io kanvasları ile fikirlerini kolayca anlaşılır iş fikirlerine dönüştürüyor ve başkalarıyla paylaşıyor. Ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

Daha fazla bilgi için Stradiji web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

Gizle