AARRR! Metrikleri E-kitabını Hemen İndirin

AARRR! Metrikleri E-kitabını Hemen İndirin

Hazırladığınız ürün/hizmeti hedef kitleniz ile buluşturmak konusunda sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Yaptığınız dijital pazarlama faaliyetlerinin geri dönüşü noktasında şüpheleriniz mi var? Kafanızdaki soru işaretlerini bir nebze olsun silebilmek ister misiniz?

DAM Growth Hackers not defterinde ilgi ile okuduğunuz AARRR! Metrikleri Yazı Dizisi şimdi E-Kitap formatında.

Girişimlerin kullanıcı ediniminden, elde ettiği gelire kadar her evresinde etkisi olan bu metrikler, Growth Hacking felsefesinin de temelini oluşturuyor. Dijital pazarlama dünyasına Steve McClure’nin kazandırdığı nam-ı diğer Pirate Metrikleri 5 temel başlık altında inceleniyor.

 

 • Acquisition (Edinim): Ürün/hizmetinizi kimin için hazırladığınızı, belirlediğiniz hedef kitlenizin demografik özelliklerini, kullandıkları dili, harcadıkları içerikleri, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmeniz bütçenizi efektif harcamanızı kolaylaştıracaktır. Bu başlık altında edinim kanallarını nasıl verimli kullanacağınızı inceleyeceğiz.
 • Activation (Aktivasyon): Çeşitli stratejiler ile edindiğiniz ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek tahmin edeceğiniz gibi zorlu bir süreç. Bu süreci biraz daha kolay hale getirmek için izleyebileceğiniz adımları öğrenmek ve dönüşüm oranınızı arttırmak ister misiniz?
 • Retention (Bağlılık): Sunduğunuz ürün/hizmet ne kadar güzel olursa olsun edindiğiniz ilk kullanıcıları tekrar getiremediğiniz sürece uzun vadeli büyümeden bahsetmek imkansız olacaktır. Kullanıcıların duyacağı bağlılık hissini etkileyen tüm faktörleri bilmek, büyüme sürecine sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.
 • Referral (Tavsiye): Kullanıcı sayınızın artmaması büyüme sürecinize darbe vuracaktır. Her zaman daha fazlasını hedefleyip, sürecin kendiliğinden gelişmesini beklemekte size bir şey kazandırmayacak. Mevcut müşterilerinizin sizin yerinize satış yapmasını isterseniz, bu metrikte mesai harcamanızı tavsiye ediyoruz.
 • Revenue (Gelir): Ürün/hizmetiniz ne kadar farklı olursa olsun sizin içinde bir gelir modeli olduğundan emin olun. Potansiyel müşterilerinizin dikkatini nasıl çekeceğinizi ve ödeme süreçlerinizde önem vermeniz gereken konuları burada bulacaksınız.
Girişimciler Ciz.io kanvasları ile fikirlerini kolayca anlaşılır iş fikirlerine dönüştürüyor ve başkalarıyla paylaşıyor. Ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

Burada bir kaç cümle ile değindiğimiz AARRR! metrikleri ile ilgili başarılı örnekleri okumak ve yukarıda belirttiğim detayları öğrenmek ister misiniz? O zaman growth takımlarınızı devreye alın ve aşağıdaki linke tıklayarak serüveni başlatın!

Download 2-100Sistem İçerisinde AARRR! E-kitabını İndirin

 

  Bugün ilk makalen bizdendi.

  Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
  Giriş Yap Ücretsiz kaydol

  Benzer Yazılar

  SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
  Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine… markalarin-tuketici-ile-iliski-kurma-yontemleri

  Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine…

  Gizle
  İLGİNİ ÇEKEBİLİR
  Sanal dünyaların yeniden keşfi: VR analitiği

  Sanal dünyaların yeniden keşfi: VR analitiği

  Gizle