Atomik Tasarım ve Daha Fazlası…

Atomik Tasarım ve Daha Fazlası…

Her tasarımcının kendine ait bir tasarım sistemi vardır. Bu tasarım sisteminin, sizin, müşterilerinizin ve kullanıcılarınızın ihtiyacını ne kadar karşılayıp, karşılamadığı önem kazanır. Birçok küçük parça ile dengeyi nasıl sağladığı ve hangi aşamalar ile işe yarayan tek bir bütün haline geldiği analiz edilmesi gereken noktaların başında gelir.

Tasarım sistemleri hakkında çok şey söyleniyor. En çok renkler, tipografi, grid sistemleri, texture gibi birçok tasarım kuralı üzerine odaklanılıyor. Son zamanlarda tasarım sistemleri üzerine daha çok düşünülmeye ve yazılmaya başlandı.

UX Alive’ın 1.gününde, konuşmacılar arasında Smashing Magazine kurucularından Vitaly Friedman’ın özenle hazırladığı konu başlığı, Brad Frost’un tasarladığı, deneyimlediği ve kitabını yazdığı “Atomik Tasarım” sistemiydi.

Brad Frost, atomik tasarımın temel özünü örneklendirerek detaylıca anlatmış. Atomik Tasarım’ın, Frost’u “okul anılarına taşıdığı” hikayeyi ayrıca okumanızı öneririm.

Biz, web sayfaları için basit koleksiyonlar oluşturmak yerine, düşünceli tasarım sistemlerinin geliştirilmesi ihtiyacını kabul ediyoruz.” -Brad Frost

Jush Ducks’ın web tasarımcılarına HTML olarak sunduğu büyük bir kaynak:

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 745 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Arayüz tasarımında tipografi ipuçları

Arayüz tasarımında tipografi ipuçları

Gizle