Makaleler

Başarılı bir üye kayıt deneyimi tasarlamak

Gün içinde kaç farklı internet sitesine giriş yapıyorsunuz? Bir sayalım: e-posta, anlık mesajlaşma, e-ticaret siteleri, sosyal medya hesaplarınız… Sanıyorum saymakla bitmez. Peki bu servislere nasıl üye olmuştunuz? Uzun zamandır kullandıklarımızı eminim hatırlamıyorsunuz bile. Belki de sizi kayıt olmaya ikna eden sebeplerden biri de hızlıca kayıt olabilmenizdi. Bu yazımızda işte tam olarak bunu inceledik.

Serhan Yazar 23 Eylül 2015

Gün içinde kaç farklı internet sitesine giriş yapıyorsunuz? Bir sayalım: e-posta, anlık mesajlaşma, e-ticaret siteleri, sosyal medya hesaplarınız… Sanıyorum saymakla bitmez. Peki bu servislere nasıl üye olmuştunuz? Uzun zamandır kullandıklarımızı eminim hatırlamıyorsunuz bile. Belki de sizi kayıt olmaya ikna eden sebeplerden biri de hızlıca kayıt olabilmenizdi. Yazımızda işte tam olarak bunu inceledik.

Artık e-posta adresimizi bir yere verirken kılı kırk yarar olduk. Hatta sırf bu üyelikler için oluşturduğumuz e-posta hesaplarımız dahi var. Günde onlarca hatta yüzlerce e-postanın geldiği, artık ipin ucunun kaçtığı ama vermekten rahatsız olmadığımız servisler. Şahsen bu benim kullandığım bir yöntem. Tam olarak bilmediğim, araştırmak için üye olduğum yüzlerce servis mevcut. Servisin işime yarayıp yaramadığından emin olana kadar da sadece bu işler için kullandığım bir e-posta adresi ile kayıt oluyor, eğer memnun kalırsam ve süreklilik arz ediyorsa, birincil hesabıma geçiş yapıyorum. Sizlerin de bu tarz teknikleriniz varsa yorum olarak beklerim 🙂

Ama nasıl oldu da kayıt olduk, o servis bizi nasıl ikna etti? Bu sorunun bir kaç cevabı mevcut olsa da, bu yazımızda konuyu biraz limitleyerek onlardan biri olan hızlı kayıt sistemlerine odaklanalım. Bunu yaparken de üç farklı kategoride gördüğümüz en iyi örneklerini inceleyelim. Kategorilerimiz e-ticaret, sosyal medya ve Software as a Service (SaaS). Sizler de size uygun olan seçeneklerde, iş hedeflerinize uygun olanları uygulayabilirsiniz.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Berat Bozkurt

    Çok güzel bence bu tarz içeriklere olduğundan fazla yer vermelisiniz.

  • Blogerlar Portal

    Bende sizin yönteminizi kullanıyorum. Makaleleriniz çok faydalı, devamını dört gözle bekliyoruz.

Senin İçin Öneriyoruz