Bir PR vesilesi olarak “HAPPY”

Bir PR vesilesi olarak “HAPPY”

Harlem Shake‘ler, Planking‘ler, Hadokening’ler (Makankosappo), neler neler gördük. Derken Facebook duvarlarımıza düşen bir link, yepyeni bir mikro-çağın başlangıç sinyalini verdi: Pharrell Williams – Happy

İtiraf etmeliyiz ki, şarkı ve klip(ler) insanda biraz “kalkıp biraz dans etmeliyim ama şu an yapmam gereken çok şey var” hissi yaratmıyor değil 🙂

“Peki, bunun PR’la ne ilgisi var?” diyorsanız, sizi yazının devamını okumaya davet ediyoruz.

24 Hours of Happy, Pharrell Williams’ın yaratıcı yönetmeni Mimi Valdes öncülüğündeki yaratıcı ve birbirinden enerjik dev bir takımın çalışması sonucunda ortaya çıkmış. Rolling Stone dergisi olayı “Dünyanın ilk 24 saatlik müzik videosu” olarak duyurdu. Akabinde kullanıcılar tarafından oluşturan ilk videolar önce YouTube’da, sonra da Pharrell Williams’ın öncülüğündeki bir kültür hareketi olan i am OTHER Facebook sayfasında yayınlandı. i am OTHER’ın manifestosuna göz atmak isterseniz lütfen şöyle buyurun.

Washington’dan ONE.org ekibi şöyle bir video hazırlamış:

ONE, U2’nun solisti Bono’nun kurucuları arasında olduğu, özellikle Afrika’da yaşanan açlık ve önlenebilir hastalıklar konusunda faal bir oluşum. Bu videoyu hazırlayarak ve paylaşarak, ortaya güzel ve “mutlu” bir video çıkmasını sağlamakla kalmayıp ONE için farkındalığı artıracak bir aksiyonda da bulunmuşlar.

Her şeyde olduğu gibi dalgalar ülkemize biraz gecikmeli olarak ulaşsa da, hem takım ruhunu pekiştirmeyi hem de ortaya eğlenceli bir video çıkartarak güçlü bir PR etkisi yaratmayı hedefleyecek oldukça çok sayıda insan olduğundan hiç şüphemiz yok.

Happy videosunu hazırlayarak yayınlayan ilk ajans, üniversite ya da topluluk kim olacak, merakla bekliyoruz 🙂

Not: Bu yazının hazırlandığı anlarda sağ monitörümde 24hoursofhappy.com açıktı ve çok uzun süredir çalıyordu. Kaç klip seyrettiğimi artık hatırlayamadığımı, fakat kulaklığımdan yükselen seslerden (henüz) kimsenin rahatsız olmadığını mutlulukla belirtmek isterim.
 
Güncelleme (21 Nisan 2014):
150$ indirim fırsatı! Springboard Business Analytics kurs programı 150$ indirimli! İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Sonunda prodüksiyon kalitesi ve enerjiyi yansıtabilmedeki başarısı açısından ilk kayda değer çalışma JW Marriott Ankara’dan geldi.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
“Benim bugün burada olmamı bir ketçap sağladı.”

“Benim bugün burada olmamı bir ketçap sağladı.”

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Uzun cümlelerden kaçınmanın kullanıcı deneyimindeki rolü

Uzun cümlelerden kaçınmanın kullanıcı deneyimindeki rolü

Gizle