Business model canvas nasıl hazırlanır?

Business model canvas nasıl hazırlanır?

Hayata geçirmeyi düşündüğünüz iş fikriniz için atacağınız adımları netleştirmek, hedef kitlenizi belirlemek ve sunacağınız değer önerileri için nelere ihtiyacınız olduğunu belirlemeye karar verdiniz. Kahvenizi koyup çalışma masasına kuruldunuz fakat içinizde bir isteksizlik var. Canınız bugün sayfalarca yazı yazmak, her başlığı bir birine bağlamak ve aralarındaki ilişkiyi kurmak istemiyor. Bu yapılacakları duymak bile motivasyonunuzu düşürüyor ve diğer işlerinizi bile gözünüzde büyütüyorsunuz.

Kendinizi suçlamayın, herkesin böyle zamanları olur. Girişimciyseniz bile uzayıp giden yapılacaklar listesi kimi zaman suratınızı asmanıza neden olur. Ancak bu tip durumlarda her zaman alternatifleri düşünmek, elinizin altındaki imkanları değerlendirmek zamanla olan yarışta size avantaj kazandıracaktır. Bugün bahsedeceğim teknik İş Modeli Kanvası (Business Model Canvas) ile sayfalarca sürecek olan iş planınızı tek sayfa bir şablona yerleştirebilir, iş fikrinizi genel yapısı ile karşı tarafa anlatabilirsiniz. “Tek sayfa” ibaresi, iş planı hazırlarken içeceğiniz onca kahveden daha ayıltıcı oldu değil mi?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
 • Avatar
  kemallettin tuğcu

  Çok teşşekkür ederim. Yararlandım…

 • Avatar
  Mustafa YİĞİT

  Çok faydalı bir bilgi. Çok yardımı oldu teşekkürler. Elinize, bilginize sağlık. İyi günler.

 • Avatar
  emrahgumus34@gmail.com

  teşekkürler faydalı bir yazı olmuş. yalnız üye olmadan yazının devamını göremiyor olmamız çok kötü bir özellik

 • Avatar
  zuhtuhanedar

  Çok faydalı bir makale, teşekkürler.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
“Design is a job”

“Design is a job”

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
E-ticaret ödeme adımları tasarımına dair 5 ipucu

E-ticaret ödeme adımları tasarımına dair 5 ipucu

Gizle