Makaleler

Büyük fikir değil, test edilebilir ilk fikir

Pazarlama dünyasında büyük fikir, doğru mecra, doğru hedef kitle üçlüsü gerçekten de başarının anahtarı mı? Daha önce Büyümenin Hilesi: AARRR yazımda Growth Hacking başlığını incelemiştik. Peki büyüme odaklı yaklaşımla pazarlama nasıl olmalı?

Emre Güney 28 Aralık 2016

Pazarlama dünyasında büyük fikir, doğru mecra, doğru hedef kitle üçlüsü gerçekten de başarının anahtarı mı? Daha önce Büyümenin Hilesi: AARRR yazımda Growth Hacking başlığını incelemiştik. Peki büyüme odaklı yaklaşımla pazarlama nasıl olmalı?

Büyüme odaklı çevik pazarlama yaklaşımı: Growth oriented agile marketing

Bu havalı başlığı anlamak için gelin öncelikle parçalarına ayıralım.

Büyüme: (Growth) Şirketlerin temel gelişim hedefidir. Doğal olarak bir şirket büyümüyorsa, küçülüyor demektir. Dolayısıyla başarı odağında, en yakından takip edilmesi gereken göstergedir büyüme.

Çevik: (Agile) Kökleri “yarat – ölç – öğren” odaklı yalın (lean) startup prensiplerine dayanan ve daha kaliteli yazılım süreçleri üretmek isteyen vizyoner bir grup insan tarafından dünyaya tanıtılan iş yapış felsefesidir -ki bence bir yaşam stilidir. Detaylar için: Agile Manifesto

Çevik Pazarlama: (Agile Marketing) Temellerini, bahsi geçen Agile Manifesto’dan alan; pazarlamaya hız, tahmin edilebilirlik, şeffaflık, değişime uyum sağlayabilme ve en önemlisi değer üreten işler ortaya koyma fonksiyonlarını yükleyen yaklaşımdır. Detaylar için: Agile Marketing Manifesto

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Batuhan Fuat

    Güzel anlatım, teşekkürler

Keşfetmeye Devam Et