Makaleler

Büyüme Hikayeleri #2: YOY Technology

Başarılı girişimlerin ve girişimcilerin büyüme sürecinde yaşadıkları zorlukları ve bu süreçte edindikleri tecrübeleri takipçilerimize aktarmayı hedeflediğimiz "Büyüme Hikayeleri" yazı dizimiz YOY Technology ile devam ediyor.

Batuhan Ünal 31 Temmuz 2015

Başarılı girişimlerin ve girişimcilerin büyüme sürecinde yaşadıkları zorlukları ve bu süreçte edindikleri tecrübeleri takipçilerimize aktarmayı hedeflediğimiz “Büyüme Hikayeleri” yazı dizimiz YOY Technology ile devam ediyor.  7 kişilik bir ekiple kurulan girişimin nasıl ve hangi büyüme taktiklerini uyguladığını, bu taktiklerin nasıl sonuçlar verdiğini öğrendiğimiz bu keyifli röportaj için Yavuz Onur Yavuz’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Büyüme Hikayeleri yazı dizisinin ilk konuğu olan Do Major ile gerçekleştirdiğimiz röportajı buradan okuyabilirsiniz.

1- Takipçilerimize kendinizden bahsederek başlayalım. Eğitim hayatınızı, kariyerinizi, bugüne kadar yer aldığınız ve aktif olarak yer aldığınız projeleri bizimle paylaşabilir misiniz?

Tabii ki, Koç Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. İşletme eğitimim sürerken özel bir kurumdan yaklaşık 15 aylık bir yazılım ve veritabanı eğitimi aldım. University of California Los Angeles üniversitesinde de kısa dönem medya eğitimi aldıktan sonra üniversite eğitim hayatımın ilk basamağını tamamladım. Eğitim hayatım bittikten sonra da YOY Technology adlı yazılım firmasını 2013 ‘ün ortalarında, 7 kişilik bir ekip ile kurduk. Kuruluş aşamalarında hedefimiz 4 büyük markayı hayatı geçirmekti. Bunlar; Rezervasyon.com, UcuzUcakBileti.com, KiralikAraba.com ve OtobusBileti.com siteleriydi. Aktif olarak şu anda Rezervasyon.com ve UcuzUcakBileti.com projelerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
    Senin İçin Öneriyoruz